Ditë e shtunė , 20 janar 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

VIP \ Afėrdita Dreshaj: Jetoj mirė falė pagesave si modele! (Foto)

Afėrdita Dreshaj: Jetoj mirė falė pagesave si modele! (Foto)
Publikuar: 25/05/16; 13:53

Ajo u njoh nė Shqipėri si modele, e fama ju rrit si e fejuara e kėngėtarit Shpat Kasapi. Por, sot me siguri ajo ėshtė njė nga personazhet qė ka bėrė hapat e saj tė suksesit.

Muzikė; modelim; njė sfidė nė “Dancing ėith the stars”, imazh publicitar i disa sezoneve i Birra Tirana, dhe e rishfaqur nė muzikė me “Superstar”, hiti i saj i kėsaj vere. Kjo ishte qershia mbi tortė nga ana profesionale e Afėrdita Dreshaj pas njė periudhe jo fort tė kėndshme personale qė kaloi kėtė vit, pas ndarjes nga Shpati. Nė kėtė intervistė pėr STORY Afėrdita ndan gjithccka qė nuk dini pėr tė… Si asnjėherė mė parė…


Afėrdita, kėtė verė u shfaqe pranė publikut me kėngėn “Superstar”. Si kanė qenė reagimet? Je e kėnaqur?
“Superstar” ka pasur komente, pothuajse mė shumė pozitive. Ka pasur edhe pyetje, ēfarė do tė thotė teksti, etj. Nė momentin qė kam vendosur ta bėj njė kėngė ishim nė Neė York me Bleron, dhe Blero mė tha qė kam njė kėngė shumė tė bukur. Po i thashė, por dua njė tekst pak mė ndryshe. Duke qenė se shumica e teksteve tė kėngėtarėve flasin pėr dashuri tradhti a diēka tė tillė, dua diēka qė tė jetė pėr momentin, diēka qė po ndodh nė jetėn time nė kėtė moment. Krejt temėn e paparacėve qė nga njė gjė e vogėl bėhen gjėra shumė tė mėdha, dhe doli interesante. Kėtu hyri edhe Lumi, i cili e ndihmoi edhe ai tekstin dhe nė momenin qė e kam takuar Lumin, mė tha: Afėrditė tė lutem kam njė lutje pėr ty ēfarė i thashė. Mos m’u pėrzje nė tekstin tim. Dhe unė e lashė tė lirė. Kur e dėgjova u ēudita por ok e lashė dhe respektova kėrkesėn e atij.Dhe ai tekst pėrputhet me atė qė ti ke pėrjetuar?
Po, pak a shumė tregon atė qė unė them vetė fjala superstar nė kuptimin qė nė momentin qė ne bėhemi persona publik mund tė na ndodhė njė situatė e tillė, mund tė na zėnė nė njė foto qė ėshtė veē njė sekond dhe ta bėjnė shumė tė madhe, mund tė jesh me njė mikun tėnd qė ta bėjnė tė dashur, apo gjėra tė tilla qė jam munduar t’i pėrshkruaj edhe me klipin edhe me kėngėn.

Ti je shqetėsuar realisht nga paparacėt? Je ndjerė e prekur?
Nga paparacėt nuk jam ndjerė e shqetėsuar, sepse paparacėt kanė kėtė gjė qė, nėse e kapin atė moment dhe e gjejnė foton e duhur nuk ėshtė faji i tyre, sepse ėshtė fakt. Por mė shumė shumė shqetėsohem nga gazetarėt sesi e pėrshkruajnė si e tregojnė njė histori tė njė fotografie.

Kėtu i referoheni fotografisė me Leonardo DiCaprio?
Po, pėr atė foto. Unė e kam thėnė qė unė Leondardon jemi takuar faktikisht para 3-4 viteve me tė, jemi njohur, kemi miq tė pėrbashkėt. Ai ndodhej nė Maiemi kur isha dhe unė, ishim nė njė privat party tė tij, dhe Maiemi ėshtė njė vend pėr party, pėr ‘house party’ dhe meqė ata janė njerėz public nuk mund tė dalin publikisht. Aty kanė qenė edhe njerėz tė tjerė nė fakt por ka ndodhur ai momenti im ka ndodhur ai ēasti qė kam qenė unė.

Por nga njė anė ajo foto ka pasur edhe njė anė positive pėr ju, sa i pėrket komentimit tė emrit tuaj nė median ndėrkomėbtarė?
Po normal. Ėshtė njė anė pozitive pse jo, sepse ēdo publicitet i mirė a i keq ėshtė publicitet, kėshtu qė ēdo herė qė pėrmendet emri dhe sidomos nė mediat jashtė kjo ka qenė njė plus pėr mua, sepse pastaj kanė dashur tė dinė kush ėshtė Afėrdita, kanė thirrur agjencinė time kush ėshtė kjo Afėrdita? Ēfarė bėn kjo Afėrdita? Sepse Afėrditėn nuk e kanė njohur. Nė momentin qė ENeės mė ka kontaktuar mė ka thėnė, ne sapo tė bėmė google ty dhe ti ishte edhe kėngėtare edhe modele edhe Miss Kosova, ne kemi qejf shumė tė tė kemi nė studion tonė. Dhe kjo ishte njė plus pėr mua. Dhe normal qė ka pasur pozitivitetin e saj.


Mendon se kjo foto dhe kjo histori prishi ekuilibrat e jetės tėnde private?
Jeta ime private nuk ka pasur tė bėjė sepse e keni parė edhe deklaratėn e atij personi qė ka dhėnė vetė deklaratė mbas fotos dhe besoj qė ajo u sqarua. Megjithatė mendoj qė karriera ime dhe gjėrat po shkonin nė njė nivel mė tė lartė dhe mė larg dhe normal dikush i pėrballon, dikush jo.


Nė kėtė rast nuk i ka pėrballuar ish-i fejuari yt, Shpati apo dikush tjetėr?
Mund tė them qė familja ndoshta.


Po familja jote si e ka pėrjetuar kėtė moment tėndin, ndarjen me Shpatin?
Mami im shumė ok. Ajo jeton nė USA dhe pėr tė tani ēdo gjė ėshtė njė gjė normale, nuk ėshtė diēka qė tė reagojė ēuditshėm. Nuk ka ndodhur ndonjė skandal qė tė shqetėsohet. Mami im ėshtė gjithmonė aty pranė meje, e kam si njė shoqe. Vetėm nė Shqipėri nuk e kam e mė mungon, por ēdo gjė ėshtė ok.


Ke humbur shumė miq gjatė kėsaj kohe?
Nuk ėshtė se kam humbur, por thjesht jam larguar prej tyre dhe nuk rri mė aq pranė me ta. Sepse njeriu kur bėn njė gjė tė bukur ėshtė kollaj tė tė rrinė pranė, por kur ndodh njė gjė jo e mirė e sheh se kush janė.


Nė festėn qė bėre pėr promovimin e klipit kishin ardhur tė gjithė miqtė e tu?
Pothuajse tė gjithė qė i kisha ftuar kishin ardhur. Disa kishin pasur koncerte e dasma atė ditė. Por kam ngelur e kenaqur. Mė tė afėrmit me tė cilėt pi kafe, konsumoj biseda dhe rri me ta ishin atė natė.


Mes tyre kishte njerėz qė ti i ke njohur prej Shpatit?
Po ka pasur tė ftuar qė unė i njoh prėj Shpatit, apo edhe miq tė pėrbashkėt, edhe pse nė fakt ne nuk kemi pasur shumė miq tė pėrbashkėt. Shpati nuk erdhi sepse kishte koncert, kėshtu mė duket, ose kėshtu mė tha mua (qesh). Ashtu mė tha ashtu po them. Por ia kaluam mirė. Bėra diēka tė thjeshtė e tė bukur.


I lexoni gjithė komentet qė ju shkruajnė nė Facebook e Youtube?
Nė youtube shoh vetėm klikimet pėr tė kuptuar kėngėn. Sepse komentet nuk dua t’i lexoj.


Ndjen qė je e pėlqyer 100 pėr qind nė publik?
Mendoj qė me kėtė kėngėn e re vėrtetė jam ndjerė edhe nga style edhe nga kėnga vetvetja. Zakonisht kur bėj njė kėngė mbasi del kėnga mua mė lodhet, kurse kjo kėngė edhe tani e vė nė makinė dhe nuk ma mėrzit veshin. Mė pėlqen, ėshtė njė kėngė qė ėshtė punuar me kujdes.


Mendon se ėshtė njė kėngė qė ka treguar afirmimin tėnd si kėngėtare kjo?
Mendoj se po. Megjithatė unė kam shumė dėshirė qė tė bėj njė baladė tė bukur, kjo ka qenė njė dėshirė e ime qė prej 2 vitesh, ndoshta pse jo tė marr pjesė nė njė festival.


Kėnga Magjike ėshtė njė joshje pėr ty?
Po. Definitivisht ėshtė festivali i vetėm qė ja vlen tė marrėsh pjesė.
Mendon qė kjo kėngė tė shkėputi edhe nga ajo famė varėsie qė kishe prej Shpatit?
Po. Atė edhe doja edhe unė qė ta njihnin Afėrditėn. Nė momentin kur ka nisur kjo kėngė unė nuk isha mėsuar qė t’i bėja vetė gjėrat nė Shqipėri edhe pas promovimit tė klipit, mora frymė thellė dhe thashė i bėra gjithė gjėrat vetė. Pa mamin pa shpatin por vetė. Por kėtu thashė ja dola.


Do fokusohesh tek muzika tani e tutje apo edhe tek moda?
Po, unė tani kam punė e kontrata qė mė presin nė USA, por nuk do tė qėndroj kaq larg sa kam ndenjur deri tani. Do mundohem dhe jam nė punė pėr njė kėngė qė do tė dalė nė shtator. Ndoshta marr pjesė edhe nė Kėnga Magjike, po tė jem nė Shqipėr. Do jem nė udhėtime si zakonisht.

Pėrsa i pėrket modelimi ėshtė momenti yt mė i mirė ky?
Definitivisht po.

Sa janė tė ardhurat e tua nga modelimi?
Ky vit ka qenė mė i miri i imi. Me numra nuk po flas, por mund tė them qė kėtė vit kam bėrė pothuajse 2-3 kontrata me vlerė mė shumė se 20 mijė dollar. Dhe ka qenė viti mė i mirė pėr mua, dhe tė mendosh qė i jam pėrkushtuar mė shumė muzikės sesa modelimit.
Kjo do tė thotė se ndihesh edhe mė mirė krahas shoqeve e kolegeve tė tua kėngėtare?
Nuk mund tė hyj sesa marrin artistėt, por unė e di qė ndoshta me kontratat qė marr atje kėtu mund tė jetoj gjithė jetėn e nuk mund t’i marr dot. Nuk besoj se merren dot. Jo pėr diēka po ėshtė tregu mė i vogėl.

Xhesika (Berberi) shoqe e pandarė e jotja, ka sekrete qė i mban asaj?
Unė dhe Xhesika jemi njohur nga “Miss Universe 2011” dhe ėshtė njė vajzė qė mund ta quash njė shoqe tė vėrtetė, ka ndenjur shumė afėr meje tani qė jam vetėm dhe nuk e kam familjen afėr. Jemi tė pandara pothuajse dhe normal qė mbajmė sekretet e njėra-tjetrės pse jo.


Ja tregon tė gjitha asaj?
Po, Xhesika i ka tė gjitha. Duke filluar qė nga passėord-et e fb (Qesh).


Ke njė shoqe nga fėmijėria tė ngushtė?
Nė Shqipėri kam shoqe por tė ngushtė mund tė quaj veē Xhesin. Kam shoqe nė Amerikė shumė atje, shoqe nga fėmijėria nuk kemi mbetur nė kontakt, pasi unė kam ikur e vogėl nga Mali i Zi, pastaj secili ka jetėn e vet dhe koha tė ndan. Shoqe kam shumė por kam filluar t’i besoj vetėm vetvetes.


Kjo do tė thotė se je zhgėnjyer dikur?
Sigurisht.


I referoheni Adelina Tahirit?
Suigurisht qė njeriu zhgėnjehet. Unė dua ta cek se nuk kam asnjė problem me asnjė vajzė sidomos me Adelinėn, mund tė ketė ajo me mua, unė kėtė nuk e di se nuk i kemi diskutaur. Ka vendosur ajo tė diskutojė me media e jo me mua.


Pra mes jush nuk ka pasur debat?
Mes nesh nuk ka pasur debat. Njė shkėputje dhe kaq.


Mendon se ajo ėshtė ndjerė xheloze pėr suksesin tėnd?
Unė xheloze nuk mund tė quaj dikė qė ka qenė shoqe me mua dhe ka fjetur nė njė shtėpi. Kemi ngrenė, kemi fjetur, jemi zgjuar bashkė. Unė kėtė ende nuk di ta pėrballoj dhe as ta kuptoj ndaj po them qė nuk di se ēfarė pėrgjigje tė jap nė kėtė rast, pasi unė me tė nuk kam pasur asnjė kontakt.


Kur ėshtė hera e fundit qė ke kontaktuar me tė?
Unė nuk kam kontaktuar me tė. Ajo ka dhėnė njė intervistė pėr mua qė unė nuk e dija fare dhe natė moment i fajėsova gazetarėt, se nuk mendova se mund tė kishte folur ajo. U mundova ta kontaktoj por ajo nuk mė ktheu pėrgjigje dhe thashė ok. Ajo ka jetėn e vet unė timen. Nuk e diskutoj mė fare kėtė ēėshtje.

Instagram.com aferditadreshaj @aferditadreshaj Instagram

Nė USA ėshtė edhe njė tjetėr modele e famshme nga Mali i Zi, Emina Ēunmulaj. Si je njohur me tė?
Me Eminėn jemi nga i njėjti vend nė Mal tė Zi dhe kemi qenė shumė afėr me shtėpi. Unė kam qenė e vogėl kur e kam njohur, tė dyja kemi qenė tė panjohura atėherė publikisht. Normal qė mė gėzon fakti qė ėshtė modelja mė e suksesshme shqiptare. Ne flasim, e dimė kush kemi qenė nė Mal tė Zi dhe sesi jemi sot. Mua mė gėzon fakti qė shumė modele shqiptare kanė ecur nė USA. Unė jam shoqe e ngushtė me Angela Martinin dhe ajo ėshtė njė nga emrat qė ja vlen tė krenohemi. Ne jemi shumė shoqe dhe kur bėhemi tė dyja bashkė ne mundohemi tė tregojmė kudo qė jemi shqiptare. Dhe kjo ėshtė gjė shumė e bukur.


Kur ishe e vogėl nė Mal tė Zi mendoje se do tė prekje famėn?
Jo. Kur kam qenė e vogėl kam dashur tė jem kėngėtare. Modele nuk ma ka dhėnė mendja asnjėherė. Sepse kur kam qenė 12 vjeēare babi im ka pasur shumė dėshirė qė unė tė jem kėngėtare. Babi im mė ka bėrė njė kėngė madje. Ai pėr fat tė keq u largua nga jeta dhe ne u zhvendosėm pastaj nė Amerikė. Atje nuk mund tė bėhesha kėngėtare. Fillova si modele. Edhe kjo ndodhi rastėsisht. U takova me njė fotograf ai mė ka ēuar tek agjencionet e duhura.


Kur ka ndodhur kjo?
Kur isha vetėm 17 vjeē. Kam filluar nga pak dhe duke shkuar larg.

Mode Modele kenketare aferditadreshaj @aferditadreshaj Instagram

Puna e parė si modele ēfarė ka qenė?
Unė isha me mamin kur mė ka ndalur njė fotograf dhe mė pyeti nėse isha modele. Ai mė kėrkoi tė bėja nėj foto sesion. Unė me veten time e dija se modelja duhet tė paguaja shumė lekė pėr tė bėrė foto dhe i thashė qė nuk paguaj pėr foto. Ai mė tha qė do t’i bėjmė falas. Edhe mami erdhi me mua. Ajo nuk donte qė unė tė bėhesha modele. Fotot qė mė bėri i ēoi nė agjencionin dhe pastaj mė kontaktuan.


Kush ka qenė agjencia e parė?
Agjencia e parė ka qenė “Talent Agency” nė Michigan, pastaj RGA e pastaj njė nga njė.


Mami u “zhgėnjye” qė ti u bėre e suksesshme?

Jo. Mami si ēdo nėnė e parashikon ndryshe botėn e modelimit. Kėshtu qė i dukej e frikshme, udhėtimet, vetėm.. si ēdo nėnė dhe njė vit rresht mė ka shoqėruar kudo. Pastaj ka parė qė nė USA ēdo gjė ėshtė profesionale. Nė momentin qė ėshtė punė pėr ta ėshtė punė dhe ēdo gjė ėshtė e e organizuar. Kur i pa vetė u qetėsua.

facebook.com aferditadreshaj @aferditadreshaj Instagram aferdita dreshaj
Ndihet krenare pėr ty?

Ėshtė shumė krenare. Madje dhe vėllai dhe motra tallen me tė se kudo qė shkon mami u tregon fotot e mia dhe revistat. E, unė ju them pse jeni xheloz qesh.


Je e madhja e fėmijėve?
Po jam e madhja, kam njė motėr ėshtė 18 vjeē, vėllanė 24 vjeē. Me motrėn jemi tė pandara. Dhe kur jemi larg jemi gjithė kohės nė ėhatsapp, nė komunikikim, ėshtė shumė shumė e bukur, mund tė ishte njė modele e suksesshme, por e do shumė shkollėn. Lexon shumė dhe ėshtė komplet ndryshe nga unė nė kėtė pikė.
Ky sezon si ishte?
Vera ishte e mbushur me koncerte, pastaj kisha njė fashion ėeek nė Maiemi, Atlanta, Las Vegas dhe pjesa tjetėr Shqipėri-ShBA.

Diskuto:
MuzikeSexyYjetFoto
23fe5fcc61c1a209544876fb4378b616 a17915568c7130dc625d1712e0a8f6c9 ec1fdb0890c64c5354f24f4c0fcbf882 a5163fe21f330316158294f4b906f597
 » Të fundit nga rubrika:
Ja dita e “lodhshme” e Bruce Willis-it :O (Foto)Eni Koēi vjen me kėngėn e re tė​ saj: “S’po t’gjej mo” (Video)Afėrdita Dreshaj: Jetoj mirė falė pagesave si modele! (Foto)Dua Lipa foto edhe nė shtrat! (Foto)Mc Kresha, Lyrical Son dhe Ledri Vulėn bashkojnė forcat ;) (Foto)Superfuqia e Arminė​s qė​ mund tė lexojė me sy mbyllur! (Foto)Diellza e parezistueshme nė bikini! :O (Foto)Angela Martini, imazh ngacmues pėr ditėlindje! (Foto)Morena si njė​ kėsulėkuqe nė Romė! (Foto)Rrėfimi i Vesa Lumės: Nė Shqipėri erdha pėr herė tė parė nė `97, e ndieja qė diēka... (Foto)Edhe Stupcat pjesė e serialit tė​ DigitAlb: “O Sa Mirė”! (Foto)Ja kėshtu ishte Dafina Zeqiri dikurė​! :O (Foto/Video)Upsss, Rita mbulon gjoksin me qershi! :O (Foto)+16Gold Ag zbulon tekstin e kėngės sė re pėr Ramazan!Ja klipi mė​ i ri i MC Kresha & Lyrical Son, shumė​ shpejt edhe albimin ;) (Foto/Video)

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com