Ditë e hėnė , 22 janar 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

VIP \ Jonida Maliqi: Nuk do doja qė garėn ta ktheja nė konflikt (Foto)

Jonida Maliqi: Nuk do doja qė garėn ta ktheja nė konflikt (Foto)
Publikuar: 23/12/15; 09:49

Ajo ėshtė e katėrta. Prurja mė e re qė sjell talentshou “The Voice of Albania” nė vitin e tij tė pestė. Sidrit Bejlerit, Alma Bektashit dhe Genc Salihut i bashkohet kėtė vit Jonida Maliqi.

Si njė shtyllė shumė e rėndėsishme e shout dhe si element qė garanton po aq spektakėl, sa edhe gara mes konkurrentėsh, skuadra e trajnerėve ka pasur gjithmonė interesin e veēantė tė mediave, dhe jo vetėm. Sidomos kur bėhet fjalė pėr njė emėr tė ri qė u shtohet tė vjetėrve. Kėtė vit e reja ėshtė Jonida Maliqi. Ajo na rrėfen ndjesitė e fillimit, para se tė ulet nė njė prej karrigeve tė kuqe tė “The Voice of Albania 5”...


Tani qė edhe spoti televiziv ka filluar tė transmetohet nė Top Channel, do tė thotė se “The Voice of Albania 5” ėshtė fare pranė. Nė ē’fazė tė jetės dhe karrierės tė gjen ky projekt i ri televiziv?

Ky projekt i ri mė gjen nė njė moment perfekt. Tė qetė dhe tė plotėsuar nė jetėn personale, nė vrap dhe kėrkim tė vazhdueshėm nė atė profesionale. Sapo kam publikuar kėngėn time mė tė fundit “Jam bėrė si ti”, dhe sė shpejti do punoj pėr njė tjetėr material muzikor, por sigurisht pasi “The Voice of Albania 5” tė ketė pėrfunduar, sepse mua mė pėlqen qė tė pėrkushtohem me mish e me shpirt pas gjithēkajė qė marr pėrsipėr. Momentalisht do tė jem e gjitha pėr kėtė talentshou, jo vetėm sepse ėshtė njė projekt krejt i ri pėr mua dhe njė pėrvojė qė nuk e kam pėrjetuar mė parė, por edhe sepse, pas pėrvojės sė fundit televizive, mė rikthen nė petkat e mia, te muzika.


Je sėrish nė profilin tėnd artistik te muzika. Tė mjafton pėrvoja dhe siguria qė tė ndihesh komode dhe e qetė, edhe pse ėshtė hera e parė qė ulesh nė atė karrige?

Krejt ndryshe nga hera e fundit kur jam angazhuar nė njė projekt televiziv, si prezantuese e “Dancing with the stars”, tanimė do tė jem tėrėsisht nė profilin tim, atė muzikor. Ėshtė njė sfidė artistike shumė e dashur, njė program qė e kam ndjekur pėr vite me radhė nė vende tė tjera, por sigurisht edhe nė Shqipėri. E pse ta fsheh, edhe e kam ėndėrruar. Dhe ja mė nė fund ėndrra u bė realitet dhe mė erdhi si njė surprizė shumė e kėndshme. Jam e bindur qė do tė kem hapėsirat e duhura pėr tė qenė komode dhe pėr t’u argėtuar pa fund.


Meqė jemi te hapėsirat, ti ke shfaqur disa profile deri mė tani: sigurisht si kėngėtare, si sipėrmarrėse, por edhe ke prezantuar, ke dhėnė mėsim nė Akademinė e Arteve dhe je cilėsuar sa e sa herė si ikonė e padiskutueshme e modės. A do ta shfrytėzosh kėtė mundėsi tė re pėr tė krijuar njė tjetėr dimension?

Ky rol qė do tė kem nė “Thė Voice of Albania 5” e ka tė pėrfshirė dhe shumė tė qartė dimensionin tim tė ri, kėsisoj edhe njė eksperiencė krejt tė re. Pra, publiku do tė mė shohė nė njė tjetėr pozicion, qė nuk mė ka parė mė pėrpara, pavarėsisht se jemi sėrish te muzika, profesioni im i pėrhershėm. Por kėtu nuk jam unė ajo qė kėndoj, siē kam bėrė gjithmonė. Do tė jem trajnere. Gjatė audicioneve tė fshehta, mes dhjetėra konkurrentėsh, do tė pėrzgjedh dhe formoj njė skuadėr prej 14 konkurrentėsh. Detyra ime ėshtė qė t’i orientoj, ndihmoj e udhėzoj nė njė rrugė tė bukur e shumė tė vėshtirė. Por sigurisht do tė guxoj edhe pėrtej kėsaj, duke i kėshilluar e duke u kujdesur edhe pėr imazhin e tyre. Tanimė ėshtė fakt i pakundėrshtueshėm qė imazhi ėshtė vėrtet i rėndėsishėm pėr njė karrierė tė suksesshme, dhe ata janė nė hapat e parė tė krijimit tė njė karriere muzikore.


Nė fakt, kjo ishte krejt e pritshme nga njė artiste si ti, qė krijon kuriozitet dhe interes nė ēdo imtėsi tė paraqitjes skenike dhe jo vetėm. A bėhet ndonjėherė i lodhshėm fakti qė i mėshohet kaq fort pamjes tėnde tė jashtme?

Dikur, unė vetė e kam paragjykuar shumė tendencėn e tė gjithėve pėr t’u marrė aq gjatė me imazhin tim, sesa me karrierėn artistike. Por u duk se guximi im solli njė lloj risie dhe nėse mė pyet tani, mund tė them se jam shumė e lumtur qė kam frymėzuar sa e sa vajza tė reja e nė tė njėjtėn kohė, konstatoj me shumė kėnaqėsi qė ruaj edhe te brezi i mamave tona njė dashamirėsi ndaj figurės sime, qė mė bėn tė ndihem shumė e vlerėsuar dhe ta ndiej veten tė pėrkėdhelur. Mė pėlqen qė ekstravaganca ime nuk ka kaluar kurrė nė vulgaritet dhe tashmė jam mėse e vetėdijshme se vokali dhe imazhi shkojnė paralel dhe janė tė dy tė rėndėsishėm. Unė do tė vazhdoj t’i kushtoj rėndėsi imazhit, sigurisht duke e vėnė nė funksion tė karrierės sime artistike si njė vlerė tė shtuar.


Ti do jesh njė trajnere e fortė, posesive, e ashpėr apo e butė dhe e qetė?

Nuk dua tė jem kurrsesi posesive. Unė vij nga garat vetė dhe e njoh mirė presionin qė konkurrentėt kanė. Qėllimi qė kam ėshtė qė t’i orientoj drejt, tė synoj mė tė mirėn pėr ta, t’u tregoj se sa e rėndėsishme ėshtė ta duash profesionin dhe tė punosh fort. Nuk synoj me ēdo kush tė kem konkurrentin fitues. Mė shumė po kėrkoj risi.


Si duhet tė jetė njė konkurrent qė tė bėhet pjesė e skuadrėn tėnde?

Unė po kėrkoj personalitet, karakter dhe sidomos stil. Nuk mendoj se vetėm vokalet e mėdha dhe tė fuqishme arrijnė tė tė emocionojnė. Tanimė koncepti i tė qenit njė kėngėtar i kompletuar ka ndryshuar. Janė shumė komponentė tė lidhur bashkė qė plotėsojnė njė figurė tė mirė artistike. Kėtė po kėrkoj te kėta artistė tė rinj, jo njė kopje tė mirė tė Whitney Hjuston-it apo Maria Careyt. “Voice” ėshtė njė garė mes konkurrentėsh, por ėshtė edhe njė garė mes trajnerėsh.


Ti me cilin prej tyre do tė garosh?

Kjo ėshtė ende njė zonė e pashkelur pėr mua dhe nuk dua tė shprehem me siguri tė madhe, por nuk do doja qė garėn ta ktheja nė konflikt.


/NOA/Puhia

Diskuto:
MuzikeSexyYjetBukuriFotoPo Flitet
23fe5fcc61c1a209544876fb4378b616 a17915568c7130dc625d1712e0a8f6c9 ec1fdb0890c64c5354f24f4c0fcbf882 d863d82f3b260f6c61fea8656383f0a6 a5163fe21f330316158294f4b906f597 d3500a914d5cea93d4d12b748121aa3c
 » Të fundit nga rubrika:
Ja dita e “lodhshme” e Bruce Willis-it :O (Foto)Eni Koēi vjen me kėngėn e re tė​ saj: “S’po t’gjej mo” (Video)Afėrdita Dreshaj: Jetoj mirė falė pagesave si modele! (Foto)Dua Lipa foto edhe nė shtrat! (Foto)Mc Kresha, Lyrical Son dhe Ledri Vulėn bashkojnė forcat ;) (Foto)Superfuqia e Arminė​s qė​ mund tė lexojė me sy mbyllur! (Foto)Diellza e parezistueshme nė bikini! :O (Foto)Angela Martini, imazh ngacmues pėr ditėlindje! (Foto)Morena si njė​ kėsulėkuqe nė Romė! (Foto)Rrėfimi i Vesa Lumės: Nė Shqipėri erdha pėr herė tė parė nė `97, e ndieja qė diēka... (Foto)Edhe Stupcat pjesė e serialit tė​ DigitAlb: “O Sa Mirė”! (Foto)Ja kėshtu ishte Dafina Zeqiri dikurė​! :O (Foto/Video)Upsss, Rita mbulon gjoksin me qershi! :O (Foto)+16Gold Ag zbulon tekstin e kėngės sė re pėr Ramazan!Ja klipi mė​ i ri i MC Kresha & Lyrical Son, shumė​ shpejt edhe albimin ;) (Foto/Video)

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com