Ditë e enjte , 22 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

VIP \ Kaltrina Neziri: Kam rėnė nė dashuri (Foto)

Kaltrina Neziri: Kam rėnė nė dashuri (Foto)
Publikuar: 04/12/15; 16:41

Tė shtunėn nė Vjenė tė Austrisė do tė mbahet finalja e “Miss Earth 2015”. Kosovėn nė kėtė garė tė bukurisė e pėrfaqėson Kaltrina Neziri, e cila vitin e kaluar kishte fituar titullin “Miss Earth Kosova”.

Albinfo.ch arriti tė realizojė njė intervistė me Kaltrinėn nė Vjenė, ku ajo prej dy javėsh po qėndron duke u pėrgatitur sa mė mirė pėr finale. Gjatė aktiviteteve pėr kėtė garė, fustani i veshur i saj nė ballon e Vjenės zuri vendin e tretė. 24-vjeēarja nga Lipjani pret pėrkrahjen e shqiptarėve natėn finale.

U bėnė disa ditė qė je duke qėndruar nė Vjenė si pėrfaqėsuese e Kosovės nė “Miss Earth 2015”. Cilat janė pėrshtypjet tua tė deritashme rreth spektaklit?
Pėrshtypjet e mia janė tė shkėlqyeshme. Mendoj se spektakli do tė jetė gjigand dhe pėr kėtė po bazohem nė pėrgatitjet qė po i bėjmė. Mendoj se nata finale do tė jetė njė natė e kristaltė, ku do tė shkėlqejė e gjithė Evropa, sepse ky spektakėl pėr herė tė parė mbahet nė Evropė. Por, para sė gjithash, unė pres tė shkėlqejė Kosova, ashtu siē ka shkėlqyer edhe nė aktivitete.

Kaltri 4

Po Vjena si po tė duket?

Po e shijoj dhe po kėnaqem shumė me bukuritė e Vjenės dhe tė Austrisė. Ėshtė hera e parė qė e vizitoj kėtė qytet dhe po mahnitėm me pastėrtinė, urbanizmin, natyrėn pėrrallore, mikpritjen dhe gjithēka tjetėr qė ka ky vend. Mund tė them se kam rėnė nė dashuri me Vjenėn.

Jeni afėr 100 bukuroshe nga e gjithė bota qė merrni pjesė nė kėtė eveniment bukurie. A mund ta dimė me cilėn vajzė po shoqėroheni mė sė shumti, me cilėn jeni bashkėbanuese?

Shoqėrohem me vajzat e gjithė kontinenteve. Mė pėlqen tė njoh kulturėn e tyre nė pėrgjithėsi. Banoj me vajzėn nga Norvegjia. Qeshi dhe kėnaqem shumė me vajzėn nga India, kurse vajza nga Suedia mė rrėmbeu zemrėn kur kuptova se do tė dėshironte shumė tė ishte shqiptare. Ajo na adhuron si popull, ndėrsa e kam ftuar qė tė jetė edhe mysafire imja nė Kosovė.

Kaltri 3

Nėpėr foto tė shohim me veshje tė ndryshme, madje njėri nga fustanėt e tu u zgjodh nė vendin e tretė. Sa valixhe veshje ke marrė me vete?

Nė fillim tė aktiviteteve unė mora medaljen e parė pėr fustanin e gjatė nė ballon e Vjenės. Fustani im u vlerėsua si top 3-shja mė e mirė. Ai fustan ishte nga brendi i kreatorėve V&K Fashiondesigners, ku edhe i falėnderoj. Po ashtu dėshiroj tė falėnderoj dhe Agnesa Vuthajn, e cila ėshtė pėrkujdesur pėr disa fustane tė mia si dhe Menakon pėr veshjen tradicionale dhe fustanin e finales, i cili ėshtė njė befasi pėr tė gjithė shikuesit e Miss Earth qė do mbahet mė 5 dhjetor. Tė gjitha kėto veshje i kam marrė me 4 valixhe.

Kaltri 2

Pate fatin qė si pėrfaqėsuese e Kosovės tė prezantosh Kosovėn si shtet edhe nė zyrėn e OKB –sė. Ēfarė ndjenje ishte?

Qė tani mund tė them se jam fituese me vetė faktin qė arrita tė pėrfaqėsoj Kosovėn nė kėtė organizatė shumė me rėndėsi, e qė fatkeqėsisht ende nuk jemi pjesė e saj. Mė lumturon fakti qė brohoritja ime pėr Kosovėn ka dridhur muret e OKB-sė.

Tė shtunėn do tė jetė finalja. Sa e pret mbėshtetjen e shqiptarėve dhe cili ėshtė qėllimi yt nė kėtė garė tė bukurisė?

Shpresoj tė pėrfundoj ashtu siē edhe e fillova kėtė garė. Jam e lumtur qė gjendemi nė Austri, pasi qė kėtu ka shumė shqiptarė dhe pres tė vijnė, ku duke mė pėrkrahur mua, e pėrkrahin Kosovėn nė kėtė spektakėl madhėshtor.

Kaltri 1 /Telegrafi/

Diskuto:
YjetSexyNudoBukuriModeFoto
ec1fdb0890c64c5354f24f4c0fcbf882 a17915568c7130dc625d1712e0a8f6c9 f05fbfe8caedd804090d17b7d1dda440 d863d82f3b260f6c61fea8656383f0a6 650be61892bf690026089544abbd9d26 a5163fe21f330316158294f4b906f597
 » Të fundit nga rubrika:
Ja dita e “lodhshme” e Bruce Willis-it :O (Foto)Eni Koēi vjen me kėngėn e re tė​ saj: “S’po t’gjej mo” (Video)Afėrdita Dreshaj: Jetoj mirė falė pagesave si modele! (Foto)Dua Lipa foto edhe nė shtrat! (Foto)Mc Kresha, Lyrical Son dhe Ledri Vulėn bashkojnė forcat ;) (Foto)Superfuqia e Arminė​s qė​ mund tė lexojė me sy mbyllur! (Foto)Diellza e parezistueshme nė bikini! :O (Foto)Angela Martini, imazh ngacmues pėr ditėlindje! (Foto)Morena si njė​ kėsulėkuqe nė Romė! (Foto)Rrėfimi i Vesa Lumės: Nė Shqipėri erdha pėr herė tė parė nė `97, e ndieja qė diēka... (Foto)Edhe Stupcat pjesė e serialit tė​ DigitAlb: “O Sa Mirė”! (Foto)Ja kėshtu ishte Dafina Zeqiri dikurė​! :O (Foto/Video)Upsss, Rita mbulon gjoksin me qershi! :O (Foto)+16Gold Ag zbulon tekstin e kėngės sė re pėr Ramazan!Ja klipi mė​ i ri i MC Kresha & Lyrical Son, shumė​ shpejt edhe albimin ;) (Foto/Video)

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com