Ditë e shtunė , 20 janar 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

STIL \ Ja ky ė​shtė​ atlasi i bukurisė ;) (Foto)

Ja ky ė​shtė​ atlasi i bukurisė ;) (Foto)
Publikuar: 09/05/16; 09:52

Nė vitin 2013, fotografja Mihaela Noroc la punėn e saj nė Rumani pėr tė nisur njė udhėtim tė gjatė rreth botės.

Qė atėherė, ajo ka vizituar tė gjithė kontinentet, pėrveē Antarktidės dhe njė total prej rreth 50 shtetesh. Ajo ka fotografuar qindra femra nė rrugėn pėr realizimin e projektit tė saj, tė quajtur, “Atlasi i bukurisė”.

“Mė shumė se kurrė, unė mendoj se bota jonė ka nevojė pėr njė atlas bukurie pėr tė shpjeguar se diversiteti ėshtė diēka e bukur, nuk ėshtė njė arsye pėr konflikt”, shprehet Noroc.

“Shpresoj se portretet nga “Atlasi i bukurisė” mund tė sfidojnė shumė keqkuptime qė ekzistojnė nė mbarė botėn”.

Fotografja Mihaela Noroc ka fotografuar femra tė bukura nė disa shtete europiane, nė Amerikė, Australi, madje edhe nė Afrikė. Noroc i publikon fotot nė profilet e saj nė rrjetet sociale, ndėrsa shprehet se po synon sigurimin e fondeve pėr tė pėrmbushur qėllimin qė i ka vėnė vetes, botimin e njė libri.

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com