Ditë e hėnė , 19 shkurt 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

STIL \ Ndėrtesat e ēuditshme nė Kinė! (Foto)

Ndėrtesat e ēuditshme nė Kinė! (Foto)
Publikuar: 11/03/16; 08:34

Pas vendimit pėr tė ndėrtuar qytete mė tė jetueshme dhe mė ekologjike, qeveria kineze ka ndėrmarrė njė tjetėr hap qė ėshtė konsideruar po kaq i rėndėsishėm. Qė sot e tutje, arkitektura nė Kinė nuk do tė jetė mė e ēuditshme.

Po nė kuadėr tė planit tė ri pėr zhvillimin urban, Kėshilli Shtetėror kinez vendosi se do tė ndalojė ndėrtimin e godinave me forma tė ēuditshme qė nuk kanė asnjė domethėnie dhe nuk transmetojnė asnjė ide tė trashėgimisė kulturore.

Nė komunikatėn e autoriteteve kritikohen ndėrtesat me pėrmasa tė tepruara, ksenocentrike dhe tė ēuditshme, me tė cilat nė fakt vendi aziatik ėshtė i mbushur plot. Sipas direktivave tė reja, ndėrtesat duhet tė jenė ekonomike, funksionale, estetike dhe ekologjike.

Mbi tė gjitha, mjaft mė me ndėrtesa tė ēuditshme qė shpeshherė janė bėrė pjesė e hit-paradave negative tė ndėrtesave mė tė kritikuara. Nė fakt, sidomos vitet e fundit janė shfaqur shumė tė tilla nė tė gjithė Kinėn si pėr shmebull njė ndėrtesė nė formė ēajniku apo njė tjetėr qė ka marrė nofkėn pantallonat gjigande.

Por nuk ka dyshim se vendin e parė e mban ndėrtesa e njė kompanie nė formėn e anijes kozmike “Enterprise”, pasi pronari i saj ėshtė fans i madh i filmit “Star Trek”.

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com