Ditë e hėnė , 22 janar 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

STIL \ Shfaqet filmi qė​ zgjatė​ 8 orė?! (Foto)

Shfaqet filmi qė​ zgjatė​ 8 orė?! (Foto)
Publikuar: 19/02/16; 10:17

Mund tė jetė ndoshta eksperienca mė epike qė dikush do tė pėrjetojė nė Festivalin e Filmit nė Berlin. Zgjat plot 485 minuta, diēka mė shumė se 8 orė, dhe ėshtė krijimi mė i fundit i regjisorit filipinas, Lav Diaz.

Nė kėtė event tė rėndėsishėm, nuk para ndodh tė ketė njė premierė filmi qė nė mėngjes, por “Njė ninullė pėr misterin e pikėlluar” ėshtė kaq i gjatė sa nuk mund tė bėhej ndryshe.

Publikut iu dha njė orė pushim nė mes. Nuk munguan shakatė mbi sasinė e ushqimit qė mund tė konsumohej brenda kėtyre orėve tė gjata apo dilemat e disave nėse do tė arrinin ta ēonin filmin deri nė fund.

“Duhet ta shoh sa gjatė do tė arrij tė duroj”, u shpreh regjisori Robert Berghof.

“Ėshtė filmi i dytė mė i gjatė nė historinė e festivalit. Rekordin e mban filmi 13 orėsh e gjysėm i Ulrike Ottinger, qė eci pėr bukuri. Problemi me ‘Ninullen’ ėshtė se nuk ka shumė skena aksion, ėshtė i avashtė dhe meditativ”, thotė Dieter Kosslick, njė tjetėr regjisor.

Pėr regjisorin Lav, rrėfenja e tij mbi kolonizimin dhe luftėn pėr liri nė Filipine ėshtė e gjatė aq sa duhet. “Nuk ka rėndėsi sa ėshtė gjatėsia e filmit, si tė jetė 5 minuta, si tė jetė 40 orė, prape mbetet pjesė e artit tė kinematografisė”, deklaroi ai.

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com