Ditë e hėnė , 19 shkurt 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

STIL \ Gjurmet: Rock grupi mė i njohurė i tė gjitha kohėrave, qė nga viti 1980 (Foto/Video)

Gjurmet: Rock grupi mė i njohurė i tė gjitha kohėrave, qė nga viti 1980 (Foto/Video)
Publikuar: 24/12/15; 02:32

Fillimisht anėtarėt qė themeluan ishin Migjen Kelmendi, Tomorr Kurshumliu dhe Petrit Riza.

Mė vonė ju bashkangjiten Bekim Dyla dhe Armando Gjini. Kėngėt e para qė inqizuan ishin: “Muzike pėr disponim tė mengjezit” dhe Ka ditė qė bie shi”.

Gjurmet ishin aktiv deri me 1986 dhe pastaj pėr tu rikthuer nė vitin 1987 me kėngėn e fundit “Heroi i qytetit pa lum”.


Kėngėt mė tė popullarizuara tė grupit Gjurmet ishin: “Karriga”, “Nė tren pėr Perzeren”, “Mikrofoni”, “Grimi cfare shije ka”

“Kur dielli perendon”, “Era”, “Mendoja cdo gjė merė fund pa ty”, dhe shumė kėngė tjera. Grupi Gjurmet me stilin e tyre, temat dhe muziken lenė gjurmė pėr shumė gjenerata.


Kėngėt e grupit pėlqehen nga tė gjithe dhe mė shumė performance tė bendeve apo kėngėtareve qė kėndojnė kėngėt e tyre.

Koncerti i grupit Gjurmet@Friends i cili do tė mbahet nė Tiranė do tė percjellet nga orkestra simfonike e RTSH me kėngėtarė

tė njohurė tė estradės Kosovare dhe Shqiptare.

Biletat pėr koncert mund ti bleni tek Airtour / 038 22 66 36 / 044 511 991 / info@airtour.net / Rr.Bill Klinton 32, Prishtinė.

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com