Ditë e shtunė , 17 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

STIL \ Kjo ė​shtė​ hapėsira krijuese BONEVET ;)

Kjo ė​shtė​ hapėsira krijuese BONEVET ;)
Publikuar: 02/10/15; 09:53

BONEVET ėshtė njė qendėr komuniteti jo profitabile ku njerėzit mblidhen pėr tė ndarė burimet dhe njohuritė, tė punojnė nė projekte, tė krijojnė dhe ndėrtojnė sė bashku.

Hapėsira BONEVET ėshtė hapėsira e krijimit tė artit , komunitetit dhe programit edukues qė i mundėson anėtarėve tė saj pėr tė hartuar, krijuar prototipe dhe vepra tė cilat nuk janė tė mundura tė realizohen me burimet nė dispozicion tė individėve qė punojnė vetėm. Qėllimi kryesor ėshtė qė ēdo gjė qė mund tė imagjinohet, mund edhe tė krijohet, pasi qė nė BONEVET ofrohen mjetet dhe hapėsirė, kėshilltarėt, mentorė dhe ekspertė tė cilėt janė nė dispozicion pėr tė mbėshtetur anėtarėt e BONEVET. Theks i veēantė i ėshtė dhėnė pėr tė mbėshtetur mjedisin bashkėpunues tė mėsuarit. duke plotėsuar arsimin e studentėve qė ata marrin nė shkolla, pėrmes punės praktike qė ofrohet.

BONEVET ėshtė hapėsira e parė dhe e vetme krijuese nė rajon, ėshtė e vendosur nė qytetin e Gjakovės, nė pjesėn e vjetėr tė qytetit e cila ėshtė e njohur si "pazari I vjetėr"

BONEVET ėshtė themeluar nė vitin 2014 nga Vllaznim Xhiha, njė sipėrmarrės me pėrvojė. Ka njė ekip shumė tė motivuar dhe tė pasionuar, me qėllimin kryesor pėr tė nxitur kreativitetin, frymėn e inovacionit dhe kureshtje duke ofruar shumėllojshmėri tė kurseve dhe trajnimeve siq janė:

-Hyrje nė elektronikė:

  • LittlebitsShpresojm”
  • Arduino
  • Raspberry PI
  • Python
  • Ruby
  • AutoCad
  • Solidworks
  • Inventor

-Programim

-Dizajnim:

-3D print

-Printimi I pllakave elektronike (Printed Circuit Board-PCB)

-Hyrje ne mekanik

Ku pėr secilėn klasė qė organizohet ka ligjėrues-mentorė profesional tė cilėt janė tė specializuar nė lėmit e tyre

Hpėsira ėshtė njė objekt komplet i renovuar nė atė mėnyrė qė tė jetė i pėrshatshėm pėr tė gjitha nevojat e pjesmarrėsve tė cilėt tanimė janė pjesė e qendrės tonė, ofrohen dhoma tė posaqme pėr klasa tė ndryshme, tė gjitha kushtet e sigurise janė tė plotėsuara me standarde, thėnė shkurt ėshtė hapėsirė me tė cilėn antarėt familjarizohen me tė dhe pjesen me te madhe te kohes e kalojne kėtu duke mėsuar dhe punuar.

Hapėsira ėshtė e paisur me shumicėn e paisjeve qė janė pjesė pėrbėrėse e hapėsirave krijuese, duke pėrfshirė librarin littleBits, Arduino, Raspberry PI, 3d Printer, Laser cut, CNC makinė, kumpjuterė me perfomanca tė larta (stacione punese), vegla dhe paisje tė ndryshme per mekanikė.

BONEVET ėshtė e hapur pėr kėdo qė ėshtė i interesuar pėr tė zgjeruar njohuritė dhe fituaraftėsi tė reja.Kjo hapėsirė i’u jep njerėzve njė shans pėr tė lėvizur mė tej duke siguruar qasje nė teknologjitė moderne dhe hapėsirė pėr tė punuar. Ku pėrveq trajnimeve ofrohen edhe anėtarėsimet vjetore pėr pjesmarrėsit tė cilėt kanė mundėsi tė pėrdorin paisjet qė ofrohen dhe hapėsirėn gjatė tėrė vitit.

Aktivitet dhe cdo tė dhėnė tjetėr pėr BONEVET mund tė gjeni nė: Bonevet.org

Deri mė tani kemi pas rastin qė tė paraqitemi nė panaire tė ndryshme tė teknologjisė nė Kosovė, gjatė tė cilave tė interesuarit kanė pasur rastin tė shohin nga afėr aktivitetet tė cilat zhvillohen nė BONEVET.

Sė fundmi BONEVET me pjestarėt e saj ka nisur njė kampanjė pė sigurimin e fondeve, pėr tė iu mundėsuar tė gjithė tė interesuarve qė nuk kanė mundėsi ekonomike pėr tu bėrė pjesė e kėtij komuniteti.

Nė linkun e mėposhtėm mund tė gjeni kampanjėn: Bonevet.org/crowdcampaign

Shpresojmė qė do tė kemi pėrkrahjen tuaj, tė paktėn nėse jo financiarisht le ta kemi atė humane duke e shpėrndarė kėtė kampanjė me tė tjerėt. /BONEVET/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com