Ditë e premte , 23 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

STIL \ Modelja myslimania me mbulesė pėr H&M ;) (Foto/Video)

Modelja myslimania me mbulesė pėr H&M ;) (Foto/Video)
Publikuar: 28/09/15; 10:36

Mariah Idrissi ėshtė femra e parė myslimane me hixhab qė do tė paraqitet nė njė reklamė pėr H&M, dyqani i dytė mė i madh nė botė pėr veshje.

23 vjeēarja ėshtė londineze me prejardhje nga Pakistani dhe Maroku, e cila qysh nė moshėn 17 vjeēe nisi tė mbante hixhab. “Gjithmonė krijohet ajo ndjesia se femrat qė bartin hixhab injorohen kur kemi tė bėjmė me modėn”, citon Fusion fjalėt e saj.

Duke kujtuar kohėn kur po bėnte reklamėn e H&M, ajo thotė: “Ata mė pyetėn sa shumė guxoj ta zbuloj qafėn dhe thėnė tė drejtėn, ishin shumė tė respektueshėm”.

Ajo ka thėnė gjithashtu se brendi u soll shumė mirė me tė dhe i siguruan njė dhomė private tė zhveshjes, ku qasja pėr meshkuj ishte e limituar.

“Nėse fotografi vėrente se diēka s’po shkonte si duhet, thėrrisnin njė femėr pėr tė mė rregulluar. Ishte gjithēka nė rregull”, ka shtuar Mariah.

Mariah Idrissi, 23, who is of Pakistani and Moroccan heritage and based in London, appears for a brief moment in H&M's video wearing a checkered hijab and sunglasses (pictured)

Nė klipin e H&M shfaqen edhe modele tė etnive tjera, tė masave tė ndryshme trupore, njė atlete invalide dhe, pėr njė arsye qė ende nuk dihet, shfaqet edhe Iggy Pop.

E motoja e kėtij klipi ėshtė: “Nuk ka rregulla nė modė”.
/DailyMail/Puhia.com

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com