Ditë e shtunė , 17 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

STIL \ “Selfie” qė tregon personalitetin ;) (Foto)

“Selfie” qė tregon personalitetin ;) (Foto)
Publikuar: 17/08/15; 10:03

Lloji i selfie-ve qė ju bėni, mė shumė se sa fytyra mund tė japė njė tablo tė personalitetit, sipas njė studimi tė ri. Lin Qiu, njė profesor psikologjie u ka kėrkuar 20 pėrdoruesve tė rrjeteve sociale kineze, qė kanė bėrė selfie, tė plotėsonin njė pyetėsor personaliteti.

Selfiet e tyre mė pas u ekzaminuan nga mbi 100 studentė kinezė, tė cilėve iu kėrkua tė jepnin gjykimin e tyre mbi personalitetin e atyre qė kishin bėrė fotot, shkruan Mirror.

Studentėve iu kėrkua tė rendisnin selfiet nė bazė tė 13 tipareve, pėrfshirė shikimin nė kamera dhe nėse kishte redaktim tė fotos. Gjetjet e tyre, tė publikuara nė Computers and Human Behaviour, sugjerojnė se njė numėr selfiesh korrespondonin me personalitetin e pjesėmarrėsve, trasmeton Puhia.com

Ata qė janė mirėdashės e tė mirėkuptueshėm kanė tendencėn tė dalin tė buzėqeshur apo tė qeshur nė selfiet e tyre, dhe tė mbajnė kamerėn nė pozicion tė ulėt. Ata qė bėnin pjesė nė kategorinė “tė hapur pėr eksperienca” ishin gjithashtu tė predispozuar tė postonin selfie mė pozitive.

Puhia.com: Personat mė tė ndėrgjegjshėm ishin mė pak tė predispozuar tė publikonin vendndodhjen e tyre nė sfondin e fotos, ndėrsa tė tjerėt, tė paqėndrueshėm emocionalisht dhe nevrikė, kishin tendencėn tė pozonin selfie nė formėn e “duck face”.

Nė pėrgjithėsi, studentėt qė ekzaminuan selfiet presupozonin se njerėzit qė shprehnin emocione pozitive nė foto dhe shikonin direkt nė kamera ishin mė miqėsorė. /Puhia.com

Lin Qiu: The selfies you take could reveal some truths about your personality

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com