Ditë e hėnė , 22 janar 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

STIL \ Fotot e papublikuara tė dasmės sė princeshės Diana me Charles (Foto)

Fotot e papublikuara tė dasmės sė princeshės Diana me Charles (Foto)
Publikuar: 13/08/15; 09:33

Ėshtė njė thesar i vogėl, pėr tė cilin shumė pak ishin nė dijeni. Janė 12 fotografi bardhė e zi, tė shkrepura nė martesėn e princit Charles dhe princeshės Diana.

Janė fotografi tė papublikuara mė parė, tė cilat i pėrkasin njė prej martesave mė tė famshme nė botė, asaj tė Charlsit tė Anglisė dhe Diana Spencer, shkruan DailyMail.

34 vite pas 29 korrikut tė vitit 1981, Henrietta Gordon Cumming, asistente e fotografit Lord Patrick Lichfield, e afėrme e familjes mbretėrore ka vendosur qė tė hapė koleksionin personal.

Happy couple: Prince Charles and Princess Diana are pictured enjoying their wedding reception at Buckingham Palace in July 1981

Fotografitė tė cilat do tė dalin nė ankandin e Bostonit mė 24 shtator, janė realizuar gjatė ceremonisė nė katedralen St.Paul, dhe gjatė pritjes nė Buckingham Palace (Pallati mbretėror).

Nė to shihet Diana me fustan nusėrie dhe anėtarė tė familjes, nė mesin e tyre dhe mbretėresha Elisabetta, princi Charles, princesha Anna, princesha Margaret dhe princi Andrew.

Grand: The princess' veil can be seen as she stands next to her new husband, the Prince of Wales, as royals gather in the Throne Room

Kėto fotografi shoqėrohen edhe nga deklarata e autenticitetit ku autori shpjegon se, “I kam stampuar personalisht fotografitė bardhė e zi nė njė dhimė tė errėt tė Aubrey Walk. Nuk u dorėzuan me albumin zyrtar dhe vetėm pak njerėz i kanė parė”.

Iconic: With thousands of pearls and a 25ft train, Diana's wedding dress is carefully maneuvered into position for an official photograph


Tender: Prince Andrew leans down to talk to Clementine as Prince Charles speaks to a page boy (right) and the princess smiles

Ornate: Even in her wedding gown, Princess Diana is able to bend over to set down Clementine as they make their way through the palace

Stunning: Led by a page boy, Princess Diana carries a young Clementine through Buckingham Palace, the Queen walking by her side

Reception: The newly-married couple stop to speak to their page boys and bridesmaids as the Queen Mother (right) looks on

Intimate: Princess Diana is seen holding five-year-old Clementine Hambro, her youngest bridesmaid, as the Queen walks by her side

Captivating: This behind-the-scenes shot shows the royal couple stepping out on to the balcony to greet thousands of well-wishers

Celebration: Wearing a turquiose hat, the Queen is seen in front of a television broadcasting the scenes outside Buckingham Palace

/DailyMail/Puhia.com

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com