Ditë e shtunė , 20 janar 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

SEX \ Ja cila ė​shtė​ pozita mė e rrezikshme nė seks?!

Ja cila ė​shtė​ pozita mė e rrezikshme nė seks?!
Publikuar: 09/05/16; 22:46

Studimi i fundit ka treguar se meshkujt po rrezikojnė shumė duke provuar pozicione tė reja nė shtrat.

Kėrkuesit shkencorė nė Brazil kanė dalė nė pėrfundimin se ka rrezik shumė tė madh frakture tė penisit kur femra ėshtė sipėr dhe kur praktikohet stili i qenit.

Nga ana tjetėr, pozicioni mė i sigurtė gjatė marrėdhėnies seksuale ėshtė misionari, me njė rrezik thyerjeje vetėm 21%.

Doktorėt kanė ekzaminuar pacientė tė ndryshėm pėrgjatė 13 viteve pėr tė dalė nė kėtė pėrfundim.

Studimi i publikuar nė “Advances in Urology” thotė se problemi kur femra qėndron sipėr ėshtė se ajo ushtron forcė me tė gjithė peshėn e saj nė organin mashkullor. Kur gjėrat shkojnė keq, femra as qė e kupton. Ajo ndalon vetėm kur dėgjon ulėrimat e partnerit.

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com