Ditë e shtunė , 20 janar 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

SEX \ Dallimet nė mes tė seksit dhe femrės!

Dallimet nė mes tė seksit dhe femrės!
Publikuar: 15/03/16; 22:19

Studimi i ri i seksualitetit tė femrave ėshtė relativisht nė shkallė tė madhe tė historisė sė studimeve, por tani shkenca ėshtė duke gjetur statistika nė lidhje me atė, gjė qė e bėnė shumicėn e femrave thė thonė “Duh”.

Kėtu janė disa studime qė mund t’i befasojnė disa meshkuj.

Femrat eksitohen nga femra tjera

Femrat kanė tėndencė tė eksitohen nga tė gjitha llojet e erotizmi, duke pėrfshirė skenarė me meshkuj, meshkuj dhe femra, dhe vetėm femra, gjė qė tregon zgjimin e modelit biseksual. Kjo nuk do tė thotė qė tė gjitha femrat sillen nė mėnyrė biseksuale. As nuk do tė thotė se gruaja juaj do tė sjellė nė shtėpi recesionisten pėr tė bėrė treshe. Kjo thjesht do tė thotė se shumė gram und tė eksitohen nga tė dy mendimet ose imazhe tė tė dy gjinive. Kjo dallon nga shumica e meshkujve tė cilėt eksitohen nga erotica heteroseksuale dhe ata homoseksualė.

Femrat qė mendojnė se janė tėrheqėse e pėrjetojnė orgazmėn mė shpejtė

Pėr femrat imazhi i trupit ėshtė i lidhur me seksualitetin. Femrat qė janė mė positive me organet gjenitale tė tyre e pėrjetojnė orgazmėn mė lehtė dhe kanė mė shumė gjasa qė tė angazhohen me promovimin-shėndetėsor tė sjelljeve seksuale, tė tilla si tė paturit ushtrimet e rregullta gjinekologjike ose sė ushtruari vet.

Femrat pas seksit ndihen mė tė lidhura emocionalisht

Nė pėrgjithėsi, femrat kanė mė pak aftėsi nė marrėdhėnie fizike me veten, sepse trupat e tyre lirojnė oxytocin gjatė orgazmės. Oxytocin, trupi i femrės lėshon edhe gjatė tė ushqyerit me gji. Pėr kėtė arsye femrave ndonjėherė ju zhvillohen ndjenjat seksuale, edhe kur ato nuk mendojnė pėr tė. /Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com