Ditë e premte , 23 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

SEX \ A mund tė shkatrroj apo ndihmojė jetėn tuaj sexuale pėrsonaliteti juaj?!

A mund tė shkatrroj apo ndihmojė jetėn tuaj sexuale pėrsonaliteti juaj?!
Publikuar: 14/12/15; 23:17

Disa studime tė me hershme kanė theksuar se edhe pėrsonaliteti i partnerėve mund tė ndikoj nė pėrmirsimin e jetės seksuale ose nė shkatrrimin e saj, shkruan AskMen, trasmeton Puhia

Jeta seksuale do jetė me mirė, kur rregullisht partnerėt do kenė mardhėnjė tė seksuale, qė njėkohėsisht do kenė edhe benifite pėr tė dy partnerėt, duke menduar aspketin shėndetsor dhe jetė gjatėsinė e lidhjės sė tyre.

Por, mund tė themi se egziston edhe fakti i kundėrt, ngase kur njėri nga partnerėt lėngon nga ndonjė sėmundja, apo ka problem shėndetsore, sidomos pėrsonat qė kanė probleme me diabetin, atėherė kjo do ndikojė edhe ne shkatrrimin e jetės sė tyre seksuale, ngase pėrsona e till nuk do mund tė jenė aktiv nė jetėn seksuale, karshi sėmundjės qė kanė, dhe kėshtu qė edhe do arrijė deri tėk zbehja e mardhėnjėve seksuale tė rregullta.

Pėrveq kėtij fakti, kur paraqiten edhe sėmundjė tė tjera tė ndryshmė, ato do ndikojnė nė jetėn seksuale tė partnerėve dhe pėr njė kohė, varėsisht sa ėshtė sėmundja prezente, nuk do ketė as jetė seksuale, sepse pėrkushtimi pėr sėmundjen tjetėr, humbja e forcės dhe langjėve, do zbehė dėshirėn dhe mundėsin pėr mardhėnjė seksuale. /Puhia

Ja disa lloje tė seksit qė mund tė shkatrrojnė martesėn?!

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com