Ditë e hėnė , 22 janar 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

SEX \ “Ghosting”, fenomeni qė po shndėrrohet nė tendencė!

“Ghosting”, fenomeni qė po shndėrrohet nė tendencė!
Publikuar: 04/12/15; 21:24

Kur merr fund njė lidhje dashurie, jo gjithnjė kalon pa vuajtje. Pėr shumė njerėz, vuajtja varet nga mėnyra pėr t’i dhėnė fund njė marrėdhėnieje.

Dikush, qė e cilėson veten si mė tė guximshėm, i bėn gjėrat e qarta nė njė takim, ku tregon se cilat ishin elementėt, qė njė marrėdhėnie nuk arriti dot tė funksiononte.

Por me pėrhapjen e rrjeteve sociale, shumė prej tė rinjve, pėrveē se si mėnyrė komunikimi e flirti, e shohin edhe si mėnyrė pėr tė shkėputur marrėdhėniet e tyre tė mėparshme. Megjithatė sa e ndershme ėshtė tė ndahesh me tė dashurin ose tė dashurėn, duke u fshehur pas ekranit tė njė “smartphone” ose nė rrjetin social Facebook?

Rastet tregojnė se, asnjė prej ndarjeve nuk dhemb mė shumė sesa zhdukja e partnerit, kur njė ditė tė bukur ai s’tė telefon mė dhe nuk dėgjon kurrė pėr tė, megjithėse mund tė keni pasur njė lidhje intensive dhe keni ndėrtuar edhe plane.

Ky ėshtė njė fenomen qė nuk mbetet thjesht nė filma, por kohėt e fundit ka infektuar edhe realitetin tonė. Kjo ndarje lė pas shumė pikėpyetje.

Megjithatė, shumė nga marrėdhėniet e dashurisė nuk pėrjetohen si fundi i botės, madje njė prej shembujve mė tė mirė vjen nga bota e muzikės. Kėngėtaren e famshme Adele, vuajtja nga ndarja me tė dashurin, bėri qė baladat e saj tė jenė kaq shumė tė pėlqyera.

Tipa tė ndryshėm e pėrjetojnė ndryshe ndarjen. Disa kanė mė shumė autokontroll te vetja, duke e quajtur atė njė histori tė mbyllur, duke i thėnė vetes se nuk ėshtė fundi i botės dhe se duhet tė ecin pėrpara. Dikush tjetėr pėson njė zhgėnjim kaq tė madh, saqė rri i mbyllur nė shtėpi dhe shikon vetėm profilin e Facebook tė ish-partnerit, duke e pėrndjekur.

Megjithatė, pėr tė shuar kuriozitetin, sidomos nė kėto rastet e fundit tė ndarjeve, Facebook pritet tė prezantojė njė opsion tė ri, i cili aktivizohet menjėherė sapo njė pėrdorues ndryshon statusin, nga “i angazhuar nė njė marrėdhėnie” nė “beqar”.

Ky opsion vendos nėse dikush do tė shohė ose jo postimet e ish-partnerit, pa pasur nevojėn ta heqė nga lista e miqve. /SHQIP/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com