Ditë e shtunė , 17 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

SEX \ Seks njė herė nė javė qė tė keni njė marrėdhėnieje tė lumtur?!

Seks njė herė nė javė qė tė keni njė marrėdhėnieje tė lumtur?!
Publikuar: 19/11/15; 23:45

Ka shumė artikuj qė thonė se ēiftet qė bėjnė mė shumė seks janė mė tė lumturit, por njė studim i ri e hedh poshtė kėtė gjė. Sipas kėtij studimi tė realizuar nga Universiteti Toronto-Mississauga, ēelėsi i lumturisė sė njė ēifti ėshtė tė bėrit seks vetėm njė herė nė javė.

I bazuar nė njė sondazh me 30 000 persona mbi 40 vjeē, kėrkuesit shkencorė dolėn nė pėrfundimin se niveli i lumturisė rritej pėr ēiftet qė bėnin seks njė herė nė javė, por nuk rritej mė pėrtej kėsaj frekuence.

Udhėheqėsja e kėtij studimi, Amy Muise, shpjegon: “Ne kemi dalė nė pėrfundimin se ėshtė e rėndėsishme tė mbash njė lidhje intime me partnerin tėnd, por nuk ėshtė e nevojshme tė bėsh seks ēdo ditė”.


/SHQIP/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com