Ditë e hėnė , 19 shkurt 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

SEX \ Komunikimi dhe dashuria pėr seksin!

Komunikimi dhe dashuria pėr seksin!
Publikuar: 18/11/15; 22:56

Mardhėnjet seksuale mbrenda pėr mbrenda ēiftėve shpesh herė vijnė nė njė pikė: ku ēdo gjė ka marrė fund dhe mė pas nuk kanė edhe dėshir dhe ndjenja pėr njė bėrė seks, shkruan Puhia.

Por si reflekton kjo nė jėtė sociale tė tyre, si duhet shmangur njė gjė tė till, si duhet ēiftet tė mbajnė gjallė lidhjen dhe mardhenjėn e tyre. Shumė psikolog, dhe njohės tė jetės sociale nė pėrgjithėsi dhe asaj seksuale nė vecanti, kanė treguar se edhe pėrkundėr kėtyre veprimeve dhe ngjarjeve, duhet tė egzistojė njė vullnet midis ciftėve pėr tė mbajtur lidhjen gjallė.

Puhia: Mėnyra me e mirė ėshtė komunikim, pėr gjėrat tė cilat atyre ju pengojnė apo janė tė pa durueshme pėr ta, dhe kėshtu qe pėrmes komunikimit nė mes ciftėve ata mund tė arrijnė qė tė kalojnė kėtė kriz, bashkėshortore. Pastaj, komunikimi duhet tė bėhėt nė atė drejtim, tė sajimit tė telasheve, nė ato gjėra tė cilat i mundojnė.

Pra, largimin e barrierave tė jetės sė tyre, poashtu duke biseduar pėr jetėn e tyre seksuale dhe pėr dashurin, ngase kėto dyja mbajnė gjallė njė lidhje, dhe kėshtu qė pėrmes gjetjės sė zgjidhjeve, apo bisedave tė ndryshme pėr seksin dhe dashurin, shumė lehtė mund tė tejkalohen problem qė kanė nė qift, trasmeton Puhia.

Komunikim ėshtė arma me e fortė pėr zgjidhjen e kėtyre problemve dhe bisedat rreth tyre, nė mėnyrė qė tė bėhet zgjidhja me e mirė e mundshme. Bisedat poashtu duhet bėrė edhe pėr mėnyrat e tyre tė preferuara pėr seks, jo vetėm sa pėr tė tejkaluar problemet, por bisedat duhet bėrė pėr ēdo gjė edhe pėr mėnyrat dhe format e bėrjės sė seksit, cilat janė preferencat dhe dėshirat e qiftėve, dhe nė kėtė mėnyrė pėrmes komunikimit ata arrinė qė tė largojnė problemet e tyre dhe tė kenė njė jetė me tė mire seksuale./Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com