Ditë e hėnė , 22 janar 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

SEX \ Shetitja apo seksi? Ēka mendoni ju, cila ėshtė mė e dobishme!

Shetitja apo seksi? Ēka mendoni ju, cila ėshtė mė e dobishme!
Publikuar: 06/11/15; 20:53

A jeni tė gatshem tė lexoni disa informacione tė rendėsishme pėr jetėn tuaj seksuale dhe pėrfitimet nga seksi. Mėnyra me e mirė pėr tė djegur kalori dhe njėkohėsisht duke ju ofruar kėnaqesi seksuale shpirtėrore, ėshtė bėrja e seksit tė rregullt me partnerin/en tuaj.

Nuk mund as tė imagjinoni se cfarė ndikim ka seksi nė kalljen e kalorive, sepse vendos nė funksion tė gjithė muskujt e trupit, poashtu shumė me i rėndesishėm ėshtė seksi se sa ecja pėr arsy tė djegjės sė kalorive, shkruan Puhia.

Njė studim i ri tregon se mardhėnjet e rregullta seksuale janė tė mira sidomos edhe pėr ata pėrsona qė pritojnė pėr tė dalur, pėr tė ecur, pėr t’i djeg kalorit, tani pėrmes mardhėnjevė seksuale mund ti largojne kalorit e tepėrta. Sipas studimit, gjatė mardhėnjėve seksuale, meshkujt mund tė djegin 4.2 kalori pėr minut, ndėrsa fėmrat 3.1 kalori.

Ja disa fantazma seksuale tek femrat ;)

Nėse do bėni njė matematik tė thjesht atėherė na dalin disa rezultate nė shesh!

Nėsė do keni njė mardhėnjė seksuale pėrafersisht njė orė, fėmrat do djegin rreth 186 kalori. Puhia: Tani ushqimi juaj i drekės mund tė ketė pėrafėrsisht 200 kalori, mė pak ose mė shumė. Kėshtu qė nėsė cdo ditė do tė bėni mardhėnjė seksuale atėherė pothuajse tė gjitha kalorit janė djegur gjatė mardhėnjės suaj seksuale dhe nėsė do prakitoni cdo ditė seks, atėherė trupi juaj do jetė shumė nė formė tė mirė dhe nuk do tė keni farė nevojė pėr ushtrime tjera shtesė.

Pėr njė jėtė tė shėndetshme dhe tė gjatė atėherė nė listen e racionevė tė ditės, aty ka mesi ilistės futeni edhe mardhėnjė tuaj seksuale sepse nuk do tė pendoheni pėr njė gjė tė till, sidmos fėmrat./Puhia


Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com