Ditë e shtunė , 17 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

SEX \ Ja disa nga pikat erogjene tek femrat?!

Ja disa nga pikat erogjene tek femrat?!
Publikuar: 02/11/15; 22:27

Pikat erogjene, nga vetė emri janė pika kyēe nė trupin e njeriut tė cilat shkaktojnė kėnaqsi seksuale. Kėshtu kemi njė bashkim tė fjalės Eros dhe Gjenezė. Edhe pse shumica e njerėzve mund tė mendojė se Vagina dhe Penisi janė tė vetmet pika erogjene me keqardhje ju lajmeroj se jeni gabim, transmeton Puhia.

Nė udhėtimin e trupit tė femrės do tė gjenim kėto pika:

Kofshėt e brėndshme

Pjesa e brėndshme e kofshėve janė shumė tė ndjeshme ndaj prekjes, ledhatimit dhe lėpirjes. Kjo zonė ka shumė funde nervore, prandaj kur lłani me to femrat eksitohen tej mase. Por kujdes mos tė kafshoni, sepse pėrqėndrimi i lartė i nervave mund tė shkaktojė dhimbje, gjė qė do tė shkaktojė akoma me shumė dhimbje djemve.

Prapa gjunjėve

Edhe kėtu hasim tė njėjtėn gjė si nė pikėn e mėparshme, kjo zonė gėlon nga fundet nervore dhe do tė habiteshit se sa tė ēmendura pas jush bėhen femrat kur dini si t'i ngacmoni nė kėtė vend. Megjithatė edhe kėtu duhet tė keni kujdes, jo pėr kafshime, por duhet tė punoni me karar. Kjo zonė pas njė farė kohe mėsohet me ngacmimin dhe tė gjitha pėrpjekjet tuaja mund tė kthehen nė mėrzitje.

Mollaqet

Po ėshtė e vėrtetė. Shumė femra e pėlqejnė kur ju lłani me tė prapmete tyre. Disa prej tyre pėlqejnė edhe shpullat e lehta ose kapja fort e mollaqeve, por ka edhe mė shumė... Sipas njė statistike femrave u pėlqen ndjesia kur partneri di si tė pėrdorė gjuhėn, gishtat apo penisin nė atė zonė (qoftė edhe tė treja). Pėr ata tė cilėt nuk e kanė me shumė qejf idenė e gjuhės apo gishtave nė zonėn anale besoj se kurioziteti pėr seksin anal nuk mungon.

Qafa

Vetėm duke ndier frymėmarrje nė kėtė pjesė tė trupit ka pėr t'iu rrėnqethur mishi partneres tuaj. Por, pėrpiquni tė jeni fantazues kur tė pėrdorni puthjet, gjuhėn apo kafshime shumė tė lehta pėr ta eksituar. Pėrdorni edhe duart gjithashtu, kėshtu p.sh. mund ti kapni flokėt me dorė e tė kafshoni paksa qafėn dhe njėkohesisht tėrhiqini flokėt e kapur duke i dhėnė pėrshtypjen se bėheni bishė pėr tė. Nėse ajo ju kėrkon njė masazh kjo ėshtė edhe zona kyēe prej ku mund tė filloni.

Veshėt

Shume femra dinė tė shijojnė ndjesinė e tė lėpirit, thithurit apo puthurit tė veshėve prej partnerit. Pėrveē gjėrave tė sapo pėrmendura ju mund tė provoni pėshpėritjet erotike, ndėrkohe qė dora juaj ėshtė duke ngacmuar njė tjetėr zonė erogjene. Fantazia dhe ngatėrrimi i tyre ėshtė e gjitha nė dorėn tuaj.

Kėmbėt

Shumė femra e pėlqejnė kur ju i prekni kėmbėt ose i masazhoni, biles ka nga ato qė pėlqejnė edhe puthjet apo ndjesinė e gjuhės mbi to. Sigurisht, duke patur parasysh qė ajo ėshtė larė siē duhet. Nėse ju shpenzoni pak kohė duke pėrkėdhelur sytė e kėmbės, thembrėn dhe gishtat e mėdhenj jeni duke fituar pikė. Kėto tre pika janė mė tė ndjeshmet dhe ashtu si mė parė sa mė e ndjeshme njė zonė aq mė shumė arsye pėr t'u marrė me tė.

Kyēet

Mos u habisni pėr kyēet. Nėse jeni duke u puthur apo duke bėrė para-lojėn seksuale, kushtojini rėndėsi kyēeve tė saj, kapjani duart dhe kafshoni lehtė kėtė zonė, lėpijeni sikur tė jeni duke shijuar njė akullore. Rezultatet kanė pėr tė qėnė veēse tė kėnaqshme.

Gjinjtė

Edhe pse besoj se kėtė e dinim tė gjithė, thithat janė njė nga 10 pikat erogjene. Puthjet, pėrkėdheljet, lėpirja apo thithja, tė gjitha kėto ngacmojnė njė zonė prej sė cilės eksitimi ėshtė maksimal. Gjithashtu, shumė femra e vlerėsojnė njė mashkull qė di tė veprojė edhe paksa ashpėr me gjinjtė e tyre, prandaj flisni gjatė me partnerin pėr tė ditur mirė se ēfarė kėrkon ajo.


Vagina/Klitori

Klitori mund tė stimulohet nga mashkulli duke pėrdorur gjuhėn ose gishtat dhe pėr dashnorin ēudibėrės tė dyja njėkohėsisht. Femra tė ndryshme pėlqejnė sasi tė ndryshme shtypjeje nė kėtė zonė! Pėr ata tė cilėt e kanė anashkaluar kėtė fakt, bėni mirė tė filloni t'i futeni punės me mish e me shpirt sepse me kalimin e kohės seksi, pa stimul klitorial, kthehet rutinė pėr femrėn duke qėnė se nuk merr kėnaqsinė qė ajo do tė dėshironte.


Nė vaginė, pika G mund tė jetė e vėshtirė pėr t'u ditur ku ėshtė, por shumė femrave u pėlqen njė mashkull qė pėrpiqet fort pėr t'ia gjetur. Ka njė zonė brenda vaginės qė ēliron ndjesi seksuale shumė intensive kur stimulohet. Nėse e gjeni djema pėrdorni ngacmime tė buta pėr t'i falur partneres ndjesi tė kėnaqshme dhe tė pazakontė.


Buzėt

Po, ėshtė e vėrtetė, pikėrisht Buzėt. Nėse dini si tė punoni me buzėt e saja thjesht duke e puthur, lėpirė, thithur apo kafshuar ka shumė tė ngjarė qė fill pas kėsaj keni pėr tė marrė njė shpėrblim tė majmė se sa njė puthje. Pėrdorini mirė buzėt tuaja dhe gjuhėn pėr tė ngacmuar me pasion absolut buzėt e partneres tuaj.

Ja pra ku janė edhe dhjetė pikat qė ēmendin femrat. Por mos harroni se ēdo femėr ėshtė njė individ me shije personale, komunikimi ėshtė thelbėsor. Ekperimentoni bashkė pėr tė ditur se ēfarė pelqen ajo. E rėnėsishme ėshtė tė kujtoni se njė femėr mund tė marrė dhe t'ju falė kėnaqsi seksualė jo vetėm me organet e saja gjenitale. /Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com