Ditë e hėnė , 22 janar 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

SEX \ A mund tė bėhuni tė nxehtė nė shtrat sonte?!

A mund tė bėhuni tė nxehtė nė shtrat sonte?!
Publikuar: 28/09/15; 22:30

Ēdo herė e mė shumė paraqiten faktė shkencore qė tregojnė se bėrja e mardhėnjėve tė rregullta seksuale ėshtė pėrveq njė knaqėsi shpirtrore, edhe me shumė ėshtė mjaft e mirė pėr shėndetin tuaj, mė mirė 60min mardhėnjė seksuale se sa fitness, pastaj ndihmon nė largimin e stresit tuaj ditore, si dhe njė varg pėrfitimesh tjera qė sjellin mardhėnjė seksuale pėr meshkujt dhe fėmrat, trasmton Puhia.

Pėr meshkujt

Zbulimet e fundit qė janė bėrė nga antarėt e kshillit kundėr kancerit, tė qyteti Viktoria tė Australise, kanė treguar se meshkujt tė cilėt kanė me shumė se pesė ejakulime gjatė javės, atėherė kjo do ndikoj shumė mirė nė largimin e kancerit nga prostate e tyre, ngase prostate cdo herė do jetė e pastėr dhe do jetė nė funksion, nė kėtė mėnyrė nuk do lejojė krijimin e kancerit nė kėtė ambient tė prostatės, qė ėshtė njė sėmundje, qė jo pak meshkuj i godet.

Poashtu studimet tjera tė bėra nė qytetin e Neė England, tė Australisė, kanė nxjerr pėrfundimin se mardhėnjėt seksuale largojnė edhe njė varg sėmundjesh tė zemrės. Seksi largon stresin, kėshtu qė stresi ėshtė njė nga faktoret kryesore qė rrit presionin nė gjak, duke quar shumė njerės tė kenė problem me sėmundjet e zėmrės, kėshtu qė sa ma shumė seks qė do keni aq me shumė stresi do largohet, dhe kjo do ju bėnė qė tė keni njė presion gjaku normal, dhe njė zemėr tė shėndosh dhe pa problem, duke mos pasur sulme nė zemėr, si pasoj e shtypjės sė gjakut, nga stresi ditor.

Pėr femrat

Studiuesit francez kanė zbuluar se ato femra qė kanė bėrė njė herė nė muaj mardhėnjė seksuale janė me tė atakuar nga sėmundjet kancerogjene, nė krahasim me ato femra qė kanė mardhėnjė tė rregullta seksuale, duke kryerė tė paktėn njė herė nė javė seks.

Studiuesit kanė treguar se mardhėnjėt e rregullta seksuale ndikojnė edhe nė rregullimin e nivelit tė hormoneve tek femrat, duke pasur hormonet nė gjėndje tė mirė, atėherė dhe dėshira pėr mardhėnjė seksuale ėshtė e madhe.

Pėr femrat/meshkujt

Bėrja e mardhėnjėve seksuale sė paku njė herė nė javė gjatė kohės sė dimrit do ju mundėsoj qė tė tejkalon mė letė kohėt e ftofta, ngase imuniteti juaj do jetė me shumė nė nivel, ngase edhe trupi juaj dhe muskujt janė tė nxehur dhe kėshtu qė edhe do ndihmoj nė mposhtjen nga viruset e ndryshem qė paraqiten gjatė kohės sė dimrit.

Poashtu do ju ndhmoj qė tė humbni pesh, kėshtu qė pėr cdo seks tė bėrė do bėni djegjen nga 50-60 kalori, si dhe bėrja 10 herė nė muaj tė mardhėnjėve seksuale do jetė ė barabar sikur te keni vrapuar nga 11km cdo herė. Tani pasi keni lexuar kėtė artikull, cila do jetė zgjidhja juaj, bėni atė tė duhuren. /Puhia.com

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com