Ditë e enjte , 22 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

SEX \ Ja cilat janė ushtrimet qė nxisin jetėn tuaj seksuale?!

Ja cilat janė ushtrimet qė nxisin jetėn tuaj seksuale?!
Publikuar: 21/09/15; 22:17

Nėsė dėshironi qė tė keni njė jetė tė mirė seksuale atėherė duhet tė filloni tė kėni njė regjim nė ushtrime, pėr tė krijuar njė trup pėrfekt, njėkohėsisht edhe pėrmes ushtrimeve do arrini qė tė keni njė shtytje me tė madhė pėr jetėn tuaj seksuale.


Tani do ju paraqesim, nė vijim , sė cilėt janė ato ushtrime qė do shtyjne apo do nxisin me shumė jetėn tuaj seksuale.


Joga

Ėshtė njė ndėr ushtrimet me tė shpeshta dhe me tė preferueshme, qė bėjnė njė pjesė e madhe e njėrzve, ngase edhe pse kryhen ushtrime tė ndryshme, pėrmes joga-as, prap se prap janė ushtrime me tė relaksuara nė dallim prej gym, fitness, bodyboulding , etj .

Fakt i rėndėsishem tek joga ėshtė ngase pėrmes ushtrimeve tė joga-as, mendja juaj nuk do jetė e ngarkuar po do jetė e relakusar gjatė gjithė kohės, poashtu edhe trupi juaj gjatė gjithė kohės nuk ndodhet nėn presion te forcės, por ėshtė me i relaksuar dhe , ktu nga kjo formė e ushtrimeve edhe krijohet dėshira pėr mardhėnjė seksuale. Pra , pėrmes ushtrimeve tė joga-as arrijmė deri te njė mardhėnjė me e mirė seksuale.


Ulje-ngritjet

Kėto janė ushtrime tė cilat mund t’i bėjė pothuajse cdo kush, dhe nuk nevojiten paisje pėr kėto lloj ushtrimesh, ngase kryhen me lėvizje tė duarve dhe tė kėmbėve, duke i vendosur tėgjithė muskujt e trupit nė funksion. Pėrmes kėtyre ushtrimeve, mund tė largohet stresi dhe depression.

Roli kryesor ulje-ngritjet e kanė nė ndezjen e libidos suaj, ngase pėrmes kėtyre ushtrimeve, trupi juaj do vendos nė funksion gjithė muskujt, dhe pa ndikimin e ndonjė forcė, ateherė kėto ushtrime kanė efektin nė jetėn seksuale duke ndikuar nė shtimin e libidos suaj.Ushtrimet pėrmes vallėzimit

Janė ushtrime shumė tė mira dhe shumė tė preferuara, ngase edhe kėto, sikur ushtrimet mė sipėr, bėhėn pėrmės levizjeve tė trupit, duke mos pėrdorur kurrfarė forcė fizikė pėr tė bėrė ushtrime. i gjithe trupi do futėt nė funksion nė bazė tė lėvizjeve trupore qė do bėhen gjatė ushtrimeve, dhe duke mos pasur ndonjė presion fizik deri tek ai psiqik, atėherė kėto ndihmojnė tė truri tė jetė me i relaksuar dhe njėkohėsisht trupi tė pėrfitojė shumė nga ky lloj ushtrimeve, sepse mbanė balansin trupor dhe atė mendor, qė tė mos jetė i stėrngarkuar. Kėto tri lloj ushtrimesh provoni ngase do keni edhe jetė me tė mirė seksuale dhe njė trup me tė shėndetshem./Puhia.com

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com