Ditë e shtunė , 17 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

SEX \ Ēka mendi ju? Femrat, a nxiten seksualisht me njėra tjetrėn mė shumė?!

Ēka mendi ju? Femrat, a nxiten seksualisht me njėra tjetrėn mė shumė?!
Publikuar: 18/09/15; 22:29

Sipas statistikave te hulumtimit nga Cosmopolitan, njė pėrqindje mė e madhe e femrave nxiten seksualisht nga njėra tjetra, trasmeton Puhia.com

Sipas hulumtimeve tė fundit, ėshtė normale qė femrat tė jetė kurioze ndaj seksit tė njėjtė dhe kureshtja me kalimin e viteve bėhet mė e theksuar.

Hulumtuesit e Universitetit Boise State kanė intervistuar 484 femra. 60 pėr qind e tyre deklaruan se tėrhiqen nga femrat tjera, 45 pėr qind pranuan se kishin puthur tashmė njė femėr tjetėr, ndėrsa gjysma e tė intervistuarave fantazojnė intimitetin me seksin e njėjtė.

Femrat jo rrallė herė pėrjetojnė ndjenja intensive nga miqėsia e vėrtetė me shoqet e tyre. Arsyet duhet gjetur nė mėnyrėn se si marrėdhėnia e tyre funksionon.

Si shoqe, femrat kalojnė mjaft kohė sė bashku, tregojnė detajet mė intime tė jetės private, ndajnė tė mirat dhe tė kėqijat dhe padyshim mbėshtesin njėra-tjetrėn. Pėr kėtė shkak thuhet se miqėsia e femrave nuk dallon nga marrėdhėnia romantike.

“Femrat emocionalisht afrohen. Kjo krijon mundėsi pėr zhvillimin e intimitetit dhe ndjenjave romantike”, tha Elizabeth Morgan, njėra nga profesoreshat qė udhėhoqi studimin. /Puhia.com

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com