Ditë e shtunė , 17 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

SEX \ A do jeni mė tė menēur, nėse keni seks mė shumė?!

A do jeni mė tė menēur, nėse keni seks mė shumė?!
Publikuar: 17/09/15; 22:16

Disa herė ėshtė provuar se seksi ėshtė si njė mrekulli pėr shumė gjėra, duke ndihmuar nė largimin e stresit, depresionit, djegjėn e kalorive, si dhe nė njė farė formė shumė njerėz i bėnė tė lumtur, ngase kur nuk ka depression, stress dhe me shėndet ėshtė njeriu mirė, normal se do jetė edhe me i lumtur, ngase nuk ka brenga tė shumta, apo ka mė pak brenga.

Disa studime tė bėra nė Universitetin Maryland dhe nė Universitetin Konkuk, tė Seulit, nė Koren Veriore, kanė treguar se mardhėnjėt e rregullta seksuale si dhe efektive kanė ndikim tek mequria e njeriut.

Shtrohet pyetja? Se si ndodh njė gjė e till? Studimet kanė treguar se gjatė mardhėnjėve tė rregullta seksuale, edhe kur ato pėrjetohen shpirtnisht atėherė automatikisht krijohėt njė pėrformancė mental, pra nė tru, qė ndikon nė shtimin e nivelit tė neurogjenėve, dhe kėshtu qė sa mė shumė qė truri jonė ėshtė i pasur me neurogjenė aq me tė menqur apo intelegjent jemi.

A mund tė largoheni nga rutina e mėrzitur e seksit?!

Pra, duke se seksi bėnė “kfjelljen” e trurit tonė!

Studiusit kanė vazhduar tutje, duke theksuar se fjalė ėshtė pėr seksin real, duke theksuar se njė gjė e till nuk mund tė ndikoj edhe nė rastet kur pėrsonat shikojnė filma porno, ngase nė kėtė rast efekti ėshtė shumė me i vogėl, qė tė mos themi se nuk ka farė efekt. Apo rastet tjera kur nė rini tė hershėm fėmijėt duke u shikuar vjedhurazi filma porno, atėherė ata fillojnė tė luajn me dorė, por ky ėshtė vetėm njė pėrjetim i shkurtė i knaqesisė shpirtėrore, qė nuk ka ndikim nė neurogjene, vetėm se knaqėsi e shkurt.

Ja disa kėshilla para se tė humbni virgjėrinė?!

Studimet kanė treguar se gjithėmone do jetė kėshtu kur bėhet fjalė pėr seksin real kur partnerėt kryejnė, si dhe kur kemi tė bėjmė me mardhėnjė tė rregullta seksuale. Pra, pėrveq shumė pėrfitimeve tjera qė na ofrojnė mardhėnjėt seksuale, ato na ofrojnė edhe shėndet dhe menquri, kėshtu qė, kur bėhet fjalė pėr seksin, nuk bėnė tė mėndohet dy herė, por duhet dalim nė aksion, apo nė veprime konkrete. /Puhia.com

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com