Ditë e shtunė , 17 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

SEX \ A ėshtė vagina juaj e lumtur? Ja si mund ta bėni tė lumtur!

A ėshtė vagina juaj e lumtur? Ja si mund ta bėni tė lumtur!
Publikuar: 16/09/15; 21:20

Ėshtė shumė me rėndėsi qė kėtė tė mos e injoroni, sepse kur vagjina jote nuk ėshtė e lumtur, nuk je as ti!

Ja disa gjėra tė cilat menjėherė mund t’i fillosh t’i bėsh pėr ‘zogun’ tuaj:


Ushtrimet

Ato forcojnė muskujt vagjinalė, andaj vetvetiu bėjnė tė mundur kėnaqėsinė mė tė madhe nė seks, orgazėm mė intensiv dhe pengojnė papėrmbajtjen nė vitet e plakjes, transmeton Telegrafi. Femrat tė cilat nė mėnyrė tė rregullt praktikojnė ushtrimet Kegel, kanė qarkullim mė tė madh tė gjakut nė regjionin e legenit, qė rezulton me shėndet mė tė mirė seksual dhe pėrvojė tė plotė seksuale.

Rrobat e brendshme tė pambukta

Fijet sintetike nuk i lejojnė vagjinės suaj tė ajroset, mbajnė lagėshtinė dhe shkaktojnė infeksione. Veshja e pambukut i mundėson lėkurės tė merr frymė. Pėr dallim nga pambuku, materialet sintetike parandalojnė qarkullimin e ajrit, e rrisin lagėshtinė dhe nė kėtė mėnyrė shkaktojnė ambient ideal pėr zhvillimin e baktereve. Gjithashtu, rrobat e pambukta mund tė lahen nė temperatura mė tė larta sesa ato sintetike.

Vetėkėnaqja

Nėse nuk di se si ta kėnaqėsh veten, si pret pra qė tė arrijė t’ju kėnaqė dikush tjetėr? Pėrfitimi mė i spikatur ėshtė se me tė ndjehemi mirė. Masturbimi ju ndihmon tė njihni mė mirė trupin dhe shėrben si njė zgjidhje shumė e mirė seksuale.

Pėrdorni pjesėt e papėlqyera tė trupit pėr t’ju joshur?!

Eliminoji banjat toksike

Sapunėt dhe banjat mund tė irritojnė mukozėn. Prandaj pėrpiqu tė pėrdorėsh prodhime organike, apo mbase ato tė cilat kanė mė sė paku shtojca artificiale, ngjyra dhe aroma. Nėse vaginėn tuaj e pastroni shumė shpesh, mund tė shkatėrroni ambientin natyral si dhe bakteret tė cilat e mbrojnė nga infeksionet.

Pėrdor prodhime cilėsore

Pėr tė njėjtin shkak do tė duhej t’i kushtosh kujdes edhe cilėsisė sė detergjentit tė cilin e pėrdor pėr larje tė rrobave tė brendshme. Pėrpiqu tė gjesh ndonjė sa mė natyral. Njėsoj vlen edhe pėr lubrifikantėt.

Seks-lodrat

Falė kėtyre lodrave jo vetėm qė do tė arrini thjeshtė njė orgazėm, por do tė pėrfitoni orgazėm mė tė mirė tė jetės tuaj. Por, njė numėr i madh i lodrave tė seksit janė tė ndėrtuara nga materiali PVC dhe nga materiale tė tjera toksike. Mund tė shkaktojnė vėrtet infeksione tė pakėndshme dhe sėmundje serioze.

Fillo qė sot tė kujdesesh pėr vagjinėn tėnde. Sa mė parė qė tė fillosh, shanset janė mė tė mėdha qė ajo sa mė gjatė tė jetė e shėndetshme dhe e lumtur, mu sikur edhe ti. /Telegrafi/

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com