Ditë e shtunė , 20 janar 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

SEX \ Dashuria apo paraja, ēelsi i njė jete tė lumtur seksuale!

Dashuria apo paraja, ēelsi i njė jete tė lumtur seksuale!
Publikuar: 04/09/15; 20:28

Tėrheqja fizike apo lidhja shpirtėrore nuk janė thelbėsore pėr njė jetė tė shėndetshme seksuale, tregoi njė studim i realizuar nga Instituti Spanjoll i Shėndetit Seksual.

Sipas sondazhit, ėshtė njė element i paparashikuar ai qė ėshtė vendosur nė krye tė listės si mė i rėndėsishmi... pasuria.


I bazuar nė sondazhe, Instituti arriti tė provonte se personat me njė status mė tė lartė social dhe ekonomik ndihen pėrgjithėsisht mė tė kėnaqur e tė realizuar me jetėn e tyre seksuale, nė krahasim me pjesėn tjetėr tė popullsisė. Kėrkuesit arritėn tė pėrcaktonin se ndėrsa mbetet njė element vendimtar, midis dy gjinive janė femrat ato qė ndikohen mė shumė prej tė ardhurave.


“Personat me njė status mė tė ulėt shoqėror dhe ekonomik janė tė prirur qė tė jenė mė pak tė kėnaqur seksualisht dhe kjo ėshtė e vėrtetė sidomos tek gratė”, shpjegoi doktoresha Dolores Ruiz, autorja kryesore e kėtij studimi. ”Njerėzit me njė situatė mė pak tė avantazhuar socioekonomike priret tė jenė mė pak tė kėnaqur nė lidhje me marrėdhėniet e tyre seksuale, ndėrsa janė gjithashtu mė tė ekspozuar ndaj rasteve tė abuzimit seksual”, shtoi Ruiz. /Puhia.com

Sot, mė pak seks se sa ne vitet e 90‘t?!

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com