Ditë e shtunė , 17 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

SEX \ A mund tė flini lakuriq! Si mendoni ju?

A mund tė flini lakuriq! Si mendoni ju?
Publikuar: 03/09/15; 22:41

Sipas studimeve tė mė-herėshme kanė treguar se mė pask se 10% e popullit amerikane bėjnė gjumė jo tė mirė, nuk ėshtė nė pyetje se mardhėnjet seksuale tek ata kanė vdekur, por ekspertėt tregojnė sė shumica e tyre, partnerėve apo ciftėve bėjnė gjumė me pizhama tė tyre, edhe kjo sic duket i largon ata edhe me shumė nga seksi.

Puhia.com tani do ju prezentojm disa arsye pse duhėt tė flini lakuriq.

Jennifer Landa tregon se tė fjeturit lakuriq, do ju ndihmon shumė, sidomos kur bėhet fjalė pėr femrat, ngase vagina e tyre ka nevojė shpesh herė pėr ajėr tė paster. Ecjet e vazhdueshme, puna, shopping dhe vizitatė e ndryshme, nė njė formė apo nė formėn tjeter e bėjnė paksa tė ndjersitur vaginen edhe pse pastrohet, por prap se prap, marrja e ajrit tė freskėt ėshtė njė efekt shumė i mirė tek vagina, dhe kjo gjė me se miri bėhet atėherė kur fjetja tė bėhet lakuriq, pasiqe pėr njė kohė tė gjatė vagina to jetė e furnizuar me ajėr tė pastėr dhe keshtu qė kjo i mundeson vaginės qė gjatė gjithė kohės tė jetė e freskėt.


Ju do flini me rehat neės do flini lakuriq, arsye tjetėr ėshtė, pasiqe trupi gjithmonė ka ngrohtėsin e vetė edhe pastaj nesė gjatė natės do i shtohen pizhamat atėherė do krijohet njė temperaturė shumė e lartė dhe keshtu qė nuk mund tė keni gjumė tė rehatshem dhe nuk mund tė relaksoheni fare. Temperatura e dyfishuar do ju bėjė qė gjumi juaj tė largohet dhe zgjidhja me e mirė do ishte po te flini lakuriq.


Arsye tjeter e fjetjes lakuriq ėshtė edhe se do dukeni me bukur, ngase gjatė gjumit lakuriq trupi juaj do jetė mė i ftoftė, pra temperatura trupore ėshtė nė rėnjė, atėherė kjo do shkaktoj apo do ndihmoj nė rritjen e hormonėve, dhe ky ėshtė njė veprim i mirė pasi qė me rritjen e hormonėve lekura dhe flokėt tuaja do duken shumė me mirė, dhe ju do dukeni me tėrheqėse gjithėmon.


Fjetja zhveshur apo lakuriq do ju ndihmoj poashtu qė tė flini shumė rehat, ngase kortizoli qė ėshtė hormon i stresit do jetė i ulėt dhe kjo do ju bėjė qė ju tė flini me rehatė kur jeni lakuriq, poashtu gjatė kėsaj kohė, ju do mbani nėn kontrroll nivelėt e enėrgjisė edhe urisė. Ndėrsa nė rastet kur gjumi juaj ėshtė ndėrprerė si pasoj e temperaturės sė lartė tė trupit dhe pizhamave atėherė, ju do zgjoheni edhe pastaj do vreni se keni nevojė pėr pak ushqim, ngase do dukeni se jeni shumė tė uritur. Pra kjo ėshtė edhe njė arsye tjetėr me shumė pse duhet tė flini lakuriq.

Ju do tė ndiheni shumė me seksi. Fjetja lakuriq do ju ndihmoj qė tė ndiheni gjithėmone mė tė freskėta, dhe kur egziston kjo ndjenjė atėherė egzistone njė besim nė vet vetė se ju jeni edhe duke u ndjerė me seksi, ngase trupi i relaksuar, vagina e freskėt , padyshim qė edhe ju do ndiheni shumė me tė freskėta brenda vetės suaj, edhe ajo qė ju ndini brenda gjithėmon do reflektoj nė pamjen tuaj tė jashtme.


Ju do keni mardhenjė seksuale me tė mira. Fjetja lakuriq do ju mundėsoj gjatė gjithė kohės qė trupat tė jenė nė fėrkim me njeri tjetrin dhe keshtu qė do nxisė edhe me shumė epshin seksuale, dhe kėshtu qė pothuajse do keni mardhenjė tė rregullta seksuale, poashtu kur do keni mardhenjė tė rregullta atėherė do jeni edhe me tė shėndetshem edhe do keni edhe njė lidhje dhe njė jetė seksuale me tė mirė dhe me tė shėndetshme. Pra, fjeta lakuriq ka shumė veti dhe cilėsi tė mira, keshtu qė nata tjeter duhet te ju zė pa pizhama. /Puhia.com

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com