Ditë e shtunė , 20 janar 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

SEX \ Ato femra qė janė tė plota, e pėrjetonė knaqėsin e seksit mė shumė?!

Ato femra qė janė tė plota, e pėrjetonė knaqėsin e seksit mė shumė?!
Publikuar: 26/08/15; 22:17

Edhe pse nėpėrmjet mediumeve ēdo ditė plasohet bukuria ideale femėrore, e cila nėnkupton tė jetė thatanike, pothuajse me trup tepėr tė hollė, njė hulumtim ka treguar qė femrat me trup mė tė plotė, megjithatė kėnaqen mė shumė!

Ēka mendoni ju pėr kėtė temė nga Puhia.com se a ėshtė ashtu apo jo?

Ekspertėt e Universitetit tė Oregonit kanė bėrė njė anketė anonime me pjesėtaret e gjinisė sė bukur, nga tė cilat nga tė dhėnat personale ėshtė kėrkuar qė tė zbulojnė vetėm gjatėsinė dhe peshėn e trupit.

Pjesa mė e madhe e pyetjeve kishte tė bėnte me jetėn e tyre seksuale, shpeshtėsinė e marrėdhėnieve heteroseksuale tė cilat i kanė, si edhe nivelin e kėnaqėsisė qė cilin e ndiejnė gjatė seksit. Puhia.com - Rezultatet e anketės kanė treguar qė trashaluqet shumė mė tepėr se thataniket kėnaqen nė seks dhe seksin e praktikojnė mė shpesh.

Pėr shkak tė trupit tė tyre, trashaluqet e kanė mė tė vėshtirė tė relaksohen nė krevat, mirėpo kur e “kapėrcejnė” kėtė pengesė, nėn ēarēafė shndėrrohen nė hyjnesha.

Hulumtimi ka treguar qė madje 92 pėr qind e trashaluqeve tė anketuara kanė jetė tė rregullt seksuale. Gjithashtu, ato nė kėtė anketė janė “hapur” dhe kanė treguar se mė shumė kėnaqen nė shtrat, si edhe mė shpesh pėrjetojnė orgazmėn.

Femrat thatanike (me peshė mė tė ulėt trupore) kanė rezultate mė tė kėqija, ndėrkaq edhe ato nuk janė “tė pashpresė”. 75 pėr qind e tyre kanė zbuluar qė kėnaqen nė seks si edhe rregullisht arrijnė orgazmėn. /Puhia.com

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com