Ditë e shtunė , 17 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

PUSHIME \ Vizitoni mė tė bukur nė Botė?!

Vizitoni mė tė bukur nė Botė?!
Publikuar: 03/11/15; 10:07

Nė fillim nė vendin e 6-tė, pastaj nė vendin e 3-tė, e tani numėr 1. Raporti “World Happiness Report” thotė se aktualisht nuk ka askund mė tė lumtur se sa nė Zvicėr.

Zvicra u zgjodh nga studiuesit aktualisht vendi mė i lumtur nė botė. Nė raportin e publikuar nė New York ,”World Happiness Report 2015″, Zvicra ėshtė pėrpara Islandės, Danimarkės, Norvegjisė dhe Kanadasė.

Zvicra, nė kėtė mėnyrė qė nga raporti i fundit mė 2013 ėshtė pėr dy vende mė lart, ndėrsa pėr herė tė parė i ka lėnė pas tė gjitha vendet nordike.


Hulumtuesit kanė krahasuar nė 158 vende faktorė tė tillė si tė ardhurat, jetėgjatėsia, rrjeti social dhe liria.

Nė vendet 5 deri 10 figurojnė Finlanda, Holanda, Suedia, Zelanda e Re dhe Australia.


Sipas raportit tė pėrgatitur pėr OKB-nė, shtatė nga dhjetė vendet mė tė lumtura tė vendeve tė vogla apo tė mesme janė nė Evropėn Perėndimore.


Shtetet e Bashkuara ishin nė renditjen pas Meksikės nė vendin e 15-tė, Gjermania pėrfundoi nė vendin e 26-tė pėrpara Francės, e cila ka zėnė vendin e 29-tė.

Afganistani, Siria sė bashku me tetė vendet afrikane figurojnė nė vendet e fundit tė kėtij rangimi pėr nga indeksi i lumturisė.Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com