Ditë e premte , 23 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

PUSHIME \ Vizitoni shkretėtirėn Atacama qė shėndėrrohet nė lulishte :O

Vizitoni shkretėtirėn Atacama qė shėndėrrohet nė lulishte :O
Publikuar: 31/10/15; 12:21

Shkretėtira Atacama nė Kili tani duket sikur ėshtė mbuluar me njė qilim shumėngjyrėsh lulesh qė nuk kanė vonuar tė ēelin pas shirave qė u regjistruan nė veri tė vendit, tė cilat kanė bėrė qė rajoni zakonisht i zhuritur, tė shndėrrohet nė njė parajsė idilike ku dominojnė nuancat e lejlasė.

Fenomeni ndodh njė herė nė 5 deri nė 7 vjet, por ky i sivjetshmi ėshtė mė spektakolari i regjistruar nė rajon nė 18 vitet e fundit. Gjithēka ka ndodhur pas shirave tė rrėmbyeshėm qė u regjistruan nė shkretėtirat veriore tė Kilit nė 20 vitet e fundit, transmeton Puhia.

Tė paktėn 28 vetė kanė humbur jetėn si pasojė e rrebesheve tė shiut qė shkaktuan rrėshqitje dheu dhe pėrmbytje. Njė numėr i pafund lulesh kanė ndryshuar rrėnjėsisht shkretėtirėn Atacama, 750 km nė veri tė Santiagos, duke e shndėrruar atė nė njė parcelė gjigande lulesh ekzotike.

Shirat intensivė nė zonėn qė zakonisht vuan nga thatėsira kanė bėrė qė tė ēelin mė shumė se 200 lloje lulesh, e qė shkretėtira tė mbushet me aroma dhe ngjyra tė pazakonta.

Fara qė qėndrojnė nė gjumė prej vitesh, stimulohen nga shirat duke tėrhequr zogj, insekte, zhapikė dhe brejtės nė zonė. Pėr shumėkėnd ky fenomen ėshtė njė mrekulli e vėrtetė, ndėrsa banorėt vendas thonė se spektakli ėshtė bėrė pėr ta burim krenarie.

Gjatė gjithė vitit, shkretėtira e Atacamės tėrheq turistė nė parqet e saj kombėtare, plazhet e kaltra, peisazhet malore spektakolare dhe zonat e mbrojtura natyrore. /BBC/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com