Ditë e premte , 23 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

PUSHIME \ Kuba ėshtė destinacioni i radhės ;) (Foto)

Kuba ėshtė destinacioni i radhės ;) (Foto)
Publikuar: 15/10/15; 10:44

Kuba ėshtė njė shtet i cili gjendet nė kontinentin e Amerikės Veriore. Republika e Kubės ėshtė njė arkipelag i Karaibeve qėndrore, ndodhet midis Detit Karaibe, dhe Gjirit tė Meksikės si dhe tė Oqeanit Atlantik.

Nė prill tė viti 2013 edhe Beyoncé dhe Jay Z kaluan pushimet nė Kubė, vend ky i vogėl i Karaibeve ka qenė nė mendjet e udhėtarėve amerikanė, shkruan Puhia.

Kuba ka qenė jashtė kufijve tė amerikanėve qė nga vitet e 50-ta, por tani ėshtė mė e lehtė pėr tė vizituar ishullin e vogėl se sa qė ka qenė pėr dekada tė tėra, duke iu falenderuar limiteve tė udhėtimeve qė janė mė tė relaksuara dhe rritjes sė operatorėve turistikė qė janė tė ofrura nė mėnyra ligjore, pėr ta parė vendin.

Kjo do tė thotė se mė shumė e mė shumė amerikanė po udhėtojnė nė Kubė tani. Nė fakt, numri i amerikanėve qė vizituan Kubėn u rrit me mė shumė se 20,000 vetėm nė vitin 2012.

Dhe turistėt tė cilėt kanė rrezikuar, kanė gjetur se vende shumė tė bukura dhe shpesh tė paprekura nga bota e jashtme moderne.

Kuba ėshtė ishulli mė i madh i Antileve dhe ndodhet midis oqeanit Atlantik nė lindje, gjirit tė Meksikės nė veri dhe perėndim, detit tė Antileve nė jug. Kuba ėshtė formuar nga njė arkipelag qė pėrfshin ishullin kryesor dhe mbi 4200 ishuj tė vegjėl. /Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com