Ditë e hėnė , 22 janar 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

PUSHIME \ Vizitoni qytetin e radhės, Sarajevėn

Vizitoni qytetin e radhės, Sarajevėn
Publikuar: 07/10/15; 10:33

Sarajeva ėshtė kryeqyteti i Bosnjės dhe Hercegovinės.

Sarajeva ka njė industri tė fortė turistik dhe u emėrua nga njė Lonely Planet nga top 50 "Qytetet mė tė mirė nė Botė" nė lidhje me turizmin 2006.Sports pėrdor objektet trashėgiminė e Olimpiadės Dimėrore tė vitit 1984, sidomos objektet ski nė malet aty pranė e Bjelashnica, Igman, Jahorina, Trebeviē, dhe Treskavica, trasmeton Puhia.

Arkeologėt kanė gjetur se rajoni Sarajeva ka qenė e banuar vazhdimisht nga njerėzit qė nga mosha neolitike.

Zbulimet nė Butmir janė bėrė nė bazė tė Ilidza moderne-ditore nė Sarajevė nė vitin 1893 nga rrethinat autoritetet austro-hungareze gjatė ndėrtimit tė njė shkolle bujqėsore.

Puhia - Kultura e ardhshėm tė shquar nė Sarajevė ishin Ilirėt. Njerėzve tė lashtė, tė cilėt konsiderohen mė tė madhe tė Ballkanit.

Piramida e Diellit e ndėrtuar nga ilirėt tregon njė moshė prej: 29.200 vjet + / – 400 vjet.

Osmanagich beson se malet ishin tė riformuar(ndėrtimi i piramidės) nga populli ilire , qė banonin nė Gadishullin Ballkanik para se fiset sllave e pushtuan atė rreth viteve 600 pas Krishtit.

Bashēarshia e Sarajevės dhe tradita e mikpritjes

Oborri i Xhamisė sė Gazi Hysrev beut nė Sarajevė kishte njė qetėsi tė ndjeshme, e cila prishej shpesh nga zėrat e turistėve. Japonezėt ishin mė tė lėvizshmit dhe nuk linin gjė pa fotografuar me aparatet e tyre, si dhe me smartphonet me shkopat e gjatė duke bėrė selfije pa fund.

Pallati i Bashkisė i ndėrtuar nga austro-hungarezėt me njė arkitekturė tė dallueshme islame, ku dominojnė harkatat andaluziane tė Kordovės, si dhe bedenat osmane ėshtė njė vend i preferuar nga turistėt.

/Wiki/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com