Ditë e hėnė , 19 shkurt 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

PUSHIME \ Disa nga plazhet e Costa Ricas qė patjetėr duhet ti vizitoni ;)

Disa nga plazhet e Costa Ricas qė patjetėr duhet ti vizitoni ;)
Publikuar: 21/09/15; 11:37

Me me shume se 1200 kilometra vije bregdetare ne brgjet e saj te Paqesorit dhe Karaibeve, Costa Rica i ofron adhuruesve te plazhit pasuri te panumerta.

Parku Kombetar Santa Rosa

Nese deshironi vertete te largoheni nga gjithcka, plazhet ketu ne kendin veri-perendimim te Costa Ricas, do te ishin zgjedhje ideale. Ju duhet te beni rreth 13 kilometra nga stacioni qendror per t'i arritur ato.

Sapo te arrini atje do te gjeni te gjitha komoditetet per t'ju thjeshtesuar: Tualete te jashtme dhe dushe me uje te ftohte. Por ka shume mundesi qe do ta keni vendin te gjithin per vete. Ne fakt e vetmja kohe ku ka shume njerez eshte tetori, sepse ka shume ullinj dhe breshka deti, te cilat vijne nje here ne vit.

Plazhet perreth Playa Samara

Playa Samara eshte shume kendshem vete, por nese kerkoni aventure edhe pak me larg, ju do te gjeni plazhe te bukura dhe me pak te zhvilluara pergjate gjithe bregut Guanacaste. Plazhi Carrillo eshte i gjate, pothuajse perhere i braktisur ku rriten palmat ne reren e bardhe dhe ndodhet ne jug te Samares, ndersa plazhi Barrigona dhe plazhi Buena Vista jane te fshehur nen rruge ne veri.

Toka pergjate gjithe plazhit Barrigona u ble se fundmi nga aktori Mel Gibson, por plazhi, si te gjithe plazhet ne Costa Rica, jane te hapur per publikun.

Plazhi Montezuma

Ky qytet-plazh i vogel ne pjesen jugore te gadishullit Nicoya ka pasur ne kohera te ndryshme fame dhe jo vetem, por qendron gjithsesi me nje ndienje te shokuar individualiteti. Europianet, entuziastet vegjetariane qe praktikojne yogan dhe vezhguesit e UFO-ve zgjedhin plazhin Montezuma mbi cdo gje tjeter ne Costa Rica. Ujevarat jane ato qe e vendosin menjane nga konkurrenca, por plazhi shtrihet me milje, me shume vende te izoluara.

Aty afer gjenden Cabo Blanco dhe Curu qe ruajne kafshet e egra.

Malpais

Ndersa sekreti eshte pothuajse jashte, ka ende pak kohe te vizitoni vendin me te ri te Costa Ricas perpara se te vijne turmat. Me nje sasi te vogel te lloxhave, kampe surfi, hotele te ndryshme dhe kabina, Malpais eshte vendi ideal nese kerkoni plazhe me milje te shkretuara dhe surf te mrekullueshem.

Nese e gjeni Malpais te mbushur me njerez, ecni poshte drejt rruges Santa Teresa dhe keni plazhin Hermosa dhe Manzanillo.

Manuel Antonio

Plazhi i pare qe u be destinacion popullor ne Costa Rica, Manuel Antonio ruan ende sharmin e tij pavaresisht turmave te medha me njerez dhe hotelet e panumerta. Plazhet pergjate parkut kombetar jane te kendshme dhe pamjet qe ofrohen nga kodrat jane magjepsese. Dhomat me pamje duken se jane pak te shtrenjta, por shume mysafire te kenaqur do t'ju thone se sa me vlere jane.

Punta Uva & Manzanillo

Poshte Puerto Viejo, plazhet e bregdetit lindor te Costa Ricas ja kane marre shkelqimin vertete Karaibeve, me ujerat kristal, shkembinjte koralore dhe palmat qe shtrihen pergjate plazhit me rere te bardhe. Palmat e kokosit te gjata qe shtrihen ne breg, sigurojne hije per ata qe duan te kalojne nje dite ne rere dhe uji eshte shume i qete dhe i mire per te notuar. /Puhia.com

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com