Ditë e premte , 23 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

PUSHIME \ Australia dhe atraktivitetet e saja ;)

Australia dhe atraktivitetet e saja ;)
Publikuar: 07/09/15; 11:12

Australia zyrtarisht Federata e Australisė (Commonwealth of Australia) ėshtė njė vend qė pėrfshin kontinentin e Australisė, ishullin e Tasmanisė dhe shumė ishuj tė vegjėl.

Ajo ėshtė vendi i gjashtė mė i madh nė botė pėr nga sipėrfaqja. Vendet fqinje pėrfshijnė Indonezinė, Timorin Lindor dhe Papua Guinenė e Re nė veri, Ishujt Solomon, Vanuatu dhe Kaledonia e Re nė veri-lindje, dhe Zelandėn e Re nė jug-lindje.

Kryeqyteti i Austrialis ėshtė Sidnei, vend ky qė ofron pėr turista, fshatėra historike dhe qytete moderne tė vendosura nė njė sfond malor. Sidnei njihet pėr pallatet luksoze dhe njė qytet madhėshtorė.

Australia me tėrė sipėrfaqen e asaj shtrihet nė Hemisferen Jugore tė botės. Me pėrjashtim tė Azisė, pėrkatėsisht Arkipelagut tė Malajės, ndodhet shumė larg kontinenteve tė tjera, sidomos Evropės, mirėpo, sot me zhvillimin e komunikacionit detar, e sidomos atij ajror, largėsia e kėtij kontinenti me kontinentet tjera tė botės ėshtė zvogėluar shumė.

Ēdo vitė sheshi i qytetit, pėrpara bashkisė sė qytetit tė Sidneit, kthehet nė njė pistė gjigande patinazhi, qė rrethohet nga stenda dhe qindra vendas dhe tė huaj qė shijojnė magjinė qė Sidnei tė falė.

Muzikė, ballo, kafene, kek tė shijshėm dhe kulturė, janė ato cka ju do tė pėrjetoni nėse pushimet dimėrore i kaloni nė Sidnei.

Njė vend shumė atraktivė qė patjetėr duhet ta vizitoni po qė se keni mundėsi ;) /Puhia.com

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com