Ditë e shtunė , 17 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

PUSHIME \ Vizitoni qytetin e Interlaken nė Zvicer ;)

Vizitoni qytetin e Interlaken nė Zvicer ;)
Publikuar: 04/09/15; 11:41

Skijimi, alpinizmi dhe ngjitja nė mal, janė mes sporteve mė popullore nė Zvicėr, kjo falė gjeografisė dhe klimės sė pėrshtatshme.

Interlaken ėshtė cilėsuar si kryeqyteti Zvicerian i aktiviteteve sportive qė nga hedhja me parashute, ecje nė mal, rafting, kanotazh etj. Ndėrkohė qė Berni, kryeqyteti Zvicerian, ėshtė njė nga qytetetė mė tė vjetra i ruajtur mjaft mirė me restorante, bare dhe klube tė shkėlqyera.

Pas njė ditė me aktivitet njė ndalese kishte me qenė e domosdoshme nė qytetin e Laussanne, kjo do tė ishte zgjedhja mė e mirė pėr tė provuar verėn qė prodhohet nė kėtė rajon dhe gatimet tipike zviceriane.

Fluturime: Zürich - Prishtinė, Basel - Prishtinė, Gjenevė - Prishtinė, Paguaj Online nė MalesiaReisen.com


Nė gjuhėn e turistėve Interlaken ėshtė njė “must visit” apo nė shqip “te vizitohet patjetėr”. Ky qytet qė posedon hotele shumė tė lezetshėm konsiderohet edhe si njė derė pėr regjionin e famshėm “Jungfrau”. E ajo qė ia shton mrekullinė kėtij vendi janė dy liqenet qė e rrethojnė.

Bėhet fjalė pėr dy liqenet e kristalta “Thun” dhe “Brienz”. Nuk ėshtė me rėndėsi kur e vizitoni kėtė zonė sepse nė secilėn stinė aty mund ti shijoni njė variacion tė atrakcioneve dhe aktiviteteve.

Sportet dimėrore janė praktikuar nga vendasit dhe turistėt qysh prej gjysmės sė dytė tė shekullit tė XIX. Resorti i Shėn Mauricios ėshtė padyshim mė i famshmi dhe mė i pėlqyeri pėr pushime dimėrore nė Zvicėr.

Ai ėshtė nė modė, ka facilitetet e duhura dhe panoramet mahnitėse qė e bėjnė destinacionin ideal pėr kėdo, qofshin profesionist apo amatorė tė skisė. Maja mė e lartė nė alpet perėndimore ėshtė Piza Bermina, pak kilometra larg qytetit tė Shėn Mauricios.

Pas njė ditė me aktivitet njė ndalese kishte me qenė e domosdoshme nė qytetin e Laussanne, kjo do tė ishte zgjedhja mė e mirė pėr tė provuar verėn qė prodhohet nė kėtė rajon dhe gatimet tipike zviceriane. /Puhia.com

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com