Ditë e hėnė , 19 shkurt 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

PUSHIME \ Qyteti i Prizrenit, destinacion i radhės nga Yahoo!

Qyteti i Prizrenit, destinacion i radhės nga Yahoo!
Publikuar: 28/08/15; 10:51

Ky ėshtė shkrimi i botuar nga, Meagen Collins nga kkompania Amerikane: Yahoo, ku tregon se si ky vend ‘i vogėl’ nė Evropė mund t’i befasojė tė tjerėt.

Ai tregon se qėllimi ishte tė kalonte njė natė nė Prizren, por mė pas u dashurua nė kėtė qytet kosovar dhe kaloi tre ditė nė qytetin tė cilin ai e quan ‘mė tė pėrballueshmin’ nė Evropė.

Meagen thotė se njerėzit nė Prizren janė miqėsor dhe shumė mikpritės. Ai thotė se historia e kėtij qyteti ėshtė interesante dhe ushqimi jo vetėm qė ėshtė shumė i shijshėm por ėshtė shumė mė lirė se nė qytetet tjera evropiane – duke pėrmendur faktin se mund tė merrni njė birrė pėr mė pak se 1.50 dollarė.

Nė shkrim ai vazhdon tė tregojė se Kosova nuk ėshtė njė vend siē ai e kishte menduar dhe siē e mendojnė shumica e njerėzve tė huaj – njė vend i pasigurt ku shumė turistė hezitojnė ta vizitojnė.

“Madje edhe prindėrit e mi u brengosėn kur u tregova se do ta vizitoj Kosovėn”, thotė ai, duke cekur atė qė prindėrit i thanė atij: “A je i sigurt qė dėshiron tė shkosh atje?”.

Por, nuk iu desh shumė kohė qė Meagen ta kuptojė se Kosova nuk ėshtė njė vend nė gjendje lufte mė. Ai thotė se ky vend ėshtė i mrekullueshėm. E gjitha ēfarė duhet tė bėni, kėshillon ai, ėshtė qė t’i pyesni vendasit dhe do t’i dėgjoni ata duke thėnė: “Kosova ėshtė njė vend i sigurt, Kosova ėshtė e bukur, ju lutem tregoni njerėzve qė tė vijnė nė vizitė”.

“Dhe, kjo ėshtė ajo ēfarė kemi premtuar se do tė bėjmė – pėr shkak qė ata kanė tė drejtė 100%”, thotė ai.

Nė shkrimin e tij, ai pėrmend bukuritė e Prizrenit, historinė, monumentet kulturore, dyqanet, ushqimet, restaurantet dhe kafeteritė e mbushura me njerėz tė cilėt kėnaqen me jetėn dhe kafenė e mirė.

“Lumi Bistrica (qė nė shqip do tė thotė ‘ujė i pastėr’) kalon nėpėr qendėr tė qytetit. Ju mund tė kaloni urat prej guri nga njėra anė nė tjetrėn, duke eksploruar restorantet dhe kafeteritė pėrgjatė tyre”, shkruan ai.

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com