Ditë e premte , 23 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

PARTNER \ “Dashuri dhe jo luftė”

“Dashuri dhe jo luftė”
Publikuar: 24/12/15; 02:41

“Beni dashuri dhe jo lufte”, ky ėshtė mesazhi qė kėrkojnė t’i japin botės ēiftet me partnerė rusė dhe ukrainas, shkruan Puhia.

Dashuria ėshtė pikėrisht ajo qė kėrkon tė kthehet nė urėn lidhėse midis Kievit dhe Kremlinit, qė prej muajsh gjenden nė njė konflikti tė polarizuar. Ndaj disa ēifte, nėn objektivin e aparatit tė fotografes ruse Oskana Yoshko , kanė bėrė publike historitė e tyre tė dashurisė, tė cilat kėrkojnė tė tejkalojnė hendekun e kombėsisė.

“Mė ėshtė thyer zemra kur kam parė sesa shokė dhe familje janė ndarė nga barrierat dhe opinionet”, thotė fotografja, duke iu referuar trazirave tė fundit nė Krime apo nė Ukrainėn Lindore.

Nėna e saj e lindur nė Rusi e ndėrsa babai ukrainas, janė bashkė prej 5 dekadash. Lina dhe Vitya janė rasti konkret se dashuria mposht edhe konfliktin.

Megjithatė ka edhe nga ato lidhje qė kanė lindur gjatė kohės sė luftės. Dasha, ukrainase dhe Maksimi, rus, tani bashkėjetojnė nė Moskė. Tė bashkuar nga rastėsia e njė dite vere, e vetmja gjė qė i ndan thonė se ėshtė ngjyra e pasaportės.

Po ashtu, Aleksandri dhe Tatjana, Vladimiri dhe Eugenia, apo Valeria dhe Sveta kėrkojnė tė japin shembullin se propaganda qė bėhet nga Rusia dhe Ukraina ka ndėrtuar mite tė gabuara nė mendjet e njerėzve, shpesh duke i bėrė ata tė mbeten peng i njė konflikti qė nė thelb ka interesat e vetė politikės. /SHQIP/Puhia
Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com