Ditë e shtunė , 17 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

PARTNER \ Kush ka njė mik, ka mė​ shumė​ se njė thesar!

Kush ka njė mik, ka mė​ shumė​ se njė thesar!
Publikuar: 21/12/15; 02:48

Sa herė e pyesni veten, a ėshtė miqėsi e duhur kjo qė keni aktualisht? Nė njė proces fare normal, njerėzit njihen, ndajnė kohėn, pasionet, kulturėn dhe befas aktiviteti i pėrditshėm social tė bėn tė afrohesh me tjetrin, e ta quash mik apo mikeshė, shkruan AskMen.

Sociologėt thonė se, nėse njė miqėsi i kalon 4 vitet e para, ajo ka shumė gjasa tė jetė e pėrjetshme. Por a ėshtė i vėrtetė ky pėrfundim? Studimet janė pėrpjekur tė sqarojnė se nė ē’mėnyrė, rrethanat e takimit tė personave ndikojnė nė zgjatjen e njė miqėsie.

Gjatė njė hulumtimi, ku u intervistuan rreth njė mijė persona tė rastėsishėm, tė grupmoshave 15-65 vjeē, ata u pyetėn se cilėt ishin miqtė e tyre mė tė mirė, kė takonin mė shpesh dhe ku, ata me tė cilėt ndanin sekretet dhehobet.

Puhia trasmeton: Pas 7 vitesh, tė njėjtėt persona janė ripyetur, me qėllimin pėr tė krahasuar intervistat. Vetėm 48 pėr qind e miqėsive tė vjetra ishin ende pjesė e jetės sė tė intervistuarve dhe vetėm 30 pėr qind e tyre kishin tė njėjtėn rėndėsi si 7 vite mė parė.

Numri i miqėsive ishte mbajtur i qėndrueshėm, por edhe ishte pasuruar me njohje tė reja. Sipas pėrgjigjeve rezultoi se, edhe konteksti social kishte rėndėsi nė krijimin e lidhjeve, qoftė miqėsie sipėrfaqėsore, ashtu dhe raporte mė tė rėndėsishme tė konsoliduara.

Pavarėsisht kombėsive tė njerėzve apo kohės sė studimit, sipas sociologėve, njė gjė ėshtė thelbėsore: nė mbajtjen e miqėsisė ndikojnė sė tepėrmi takimet e vazhdueshme.

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com