Ditë e premte , 23 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

PARTNER \ A ėshtė e vėrtet qė femrat kanė kujtesė mė tė qėndrueshme se meshkujt?!

A ėshtė e vėrtet qė femrat kanė kujtesė mė tė qėndrueshme se meshkujt?!
Publikuar: 18/12/15; 11:39

Sipas njė studimi tė kryer sė fundmi nga Universiteti i Londrės rezulton se femrat janė mė tė afta tė mbajnė mend termat krahasuar me bashkėmoshatarėt e seksit tjetėr.

Nė kėtė studim janė shqyrtuar rastet e mė shumė se 10 mijė njerėzve mbi 50 vjeē, tė cilėt janė studiura me kujdes nė mometin e memorizimit tė termave, ku femrat kanė arritur rezultate mė tė larta se meshkujt. Shkencėtarėt u kanė kėrkuar njerėzve tė mbajnė nė mendje 10 terma dhe mė pas t’i pėrserisin vazhdimisht pas njė intervali prej dy minutash.

Nė rastin e parė, femrat kanė pasur njė avantazh prej 5% dhe nė rastin e dytė 8 %. Nė tė gjitha rastet ka rezultuar se femrat arritėn tė jenė mė tė sakta dhe mė tė shpejta. Autorėt e kėtij studimi, shprehen se arsyet e kėtij ndryshimi mund tė jenė tė shumta.

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com