Ditë e premte , 23 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

PARTNER \ Ja 50 nuancat e bezhės!

Ja 50 nuancat e bezhės!
Publikuar: 14/12/15; 11:42

Ndryshe nga sezonet e mėparshme tė dimrit, ku moda ishte e orientuar te ngjyrat e errėta, 2015 ka sjellė revolucion.

Bezha dhe nuancat e saj kanė pushtuar pasarelat e modės dhe jo vetėm, gardėrobat e femrave janė orientuar drejt ngjyrave tė zbehta.

Palltot, pardesytė, bluzat, golfet…dhe fustanet pėr herė tė parė nė 15 vitet e fundit, janė dizajnuar me kėtė grup nuancash. Mbrapa nuk ngelen as ngjyrat e zbehta rozė, apo blu e lehtė. Leatrice Eisman, drejtoresha ekzekutive te “Pantone”, autoritetit mė te njohur botėrisht qė orienton trendet e ngjyrave nė njė shumėllojshmėri tė industrish, e shpjegon se kjo zgjedhje e stilisteve kėtė vit nuk ėshtė rastėsore. Sipas saj kėto nuanca tė bezhės tė falin njė ndjenjė qetėsuese, paqeje dhe relaksimi.

Tapeti i kuq i Oscar-it dhe shumė eventeve tė mirėnjohura ndėrkombėtare, u pushtuan nga kėto ngjyra. Emra tė njohur si Jeniffer Lopez, Oprah, apo Jeniffer Aniston mbanin veshur kombinime tė nuancave tė zbehta.

Ndaj stilistėt kėshillojnė se pėr tė qenė edhe ju trend i kėtij viti, sigurisht qė nė gardėrobėn tuaj duhet tė keni tė paktėn 1 nga “50 hijet e bezhės”.


/SHQIP/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com