Ditë e hėnė , 19 shkurt 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

PARTNER \ Ja disa nga sjelljet qė nuk duhet ti bėni meshkujve!

Ja disa nga sjelljet qė nuk duhet ti bėni meshkujve!
Publikuar: 27/11/15; 10:47

Ka disa gjėra qė femrat i bėjnė nė mėnyrė tė pandėrgjegjshme, por qė i trembin meshkujt! Nėse jeni nė njė marrėdhėnie, duhet tė dini patjetėr disa prej tyre.

Pasja e njė lidhjeje tė qėndrueshme dhe solide pėr shumė kohė ėshtė mė e vėshtirė se sa mund ta mendoni. Kėrkon impenjim, por edhe njė lloj njohje tė vetes.

Kjo ndodh sepse, shpeshherė ekziston tendenca pėr tė bėrė gabime, ndoshta nė mėnyrė tė pandėrgjegjshme, tė cilat i trembin djemtė; pėr shembull tė folurit nė mėnyrė obsesive pėr tė ardhmen, tė qenėt shumė egocentrike, ose tė kaluarit e gjithė kohės nė celular apo nė internet, do t’iu bėnin njė femėr dyshuese pėrpara syve tė meshkujve. Pėr mė tepėr lexoni nė vijim.

Mentaliteti i ngushtė

Njė mentalitet i ngushtė dhe paragjykues ėshtė njė nga gjėrat e para qė mund tė trembė njė djalė nė njė marrėdhėnie tė re. Do t’i dukeni “demode”.

Mentaliteti shumė i hapur

Nė tė njėjtėn kohė, edhe njė mentalitet shumė i hapur (pėr shembull pėr llojin e njė marrėdhėnieje tė hapur dhe me dashuri tė lirė) mund ta trembė njė mashkull, i cili sapo ka filluar tė shoqėrohet me ju.

Mungesa e ndershmėrisė

Tė mos qenėt i ndershėm, pėrveē gjėrave tė ēmendura, i tremb meshkujt. Ndaj jini gjithnjė transparente. Ndėrkohė, kur tė jeni mė tė, tė keni parasysh tė jeni vetėm e tija, sepse frika e tij mund tė kalojė nė nivele tė tjera ndjesish.

Tė qenėt egocentrike

Edhe egocentrizmi i tremb meshkujt. Ata e kanė tė vėshtirė tė lidhen me njė femėr tė tillė. Mė mirė preferojnė tė heqin dorė, edhe pse mund t’iu pėlqejė shumė.

Diskutimet serioze

Diskutimet shumė serioze si bashkėjetesa apo martesa, nė pak javė ose muaj, mund t’i trembin meshkujt qė tė lidhen me ju. Prisni tė kalojė pak kohė nė mėnyrė qė edhe ju tė jeni tė qartė me veten se ēfarė dėshironi vėrtet nga njė partner.

Skenat e xhelozisė

Skenat e xhelozisė ose krizat histerike pa ndonjė arsye tė vlefshme, i terrorizojnė meshkujt jo pak! Qėndroni tė qeta para ēdo situate dhe do tė shihni se kjo do tė jetė zgjedhja mė e mirė qė mund tė bėni. Kėshtu do tė dukeni me mė shumė vlerė pėrpara tij. Pak xhelozi ėshtė mirė nė njė marrėdhenie, por mos veproni qėllimisht pėr ta bėrė atė xheloz. Ai do ta marrė seriozisht dhe nuk do tė besojė mė aq shumė tek ju.

Shtirja si e bukur

Ju nuk jeni Bridget Jones dhe nuk duhet tė shtireni si tė tilla pėr t’i pėlqyer mė shumė atij. Kjo ėshtė e gabuar. Ju vetėm do ta trembni atė tė afrohet drejt jush, sepse nuk mund ta durojė dot mendjemadhėsinė tuaj pėr tė qenė me ēdo kusht e bukur.

Shtirja si e turpshme

Nė tė njėjtėn mėnyrė, ju nuk duhet tė shtireni edhe si e turpshme nėse as nė tė vėrtetė nuk jeni kėshtu.

Qėndrimi gjithmonė nė celular

Njė mashkulli nuk i jep me siguri kėnaqėsi njė takim me njė femėr, e cila e kalon gjithė kohėn duke dėrguar mesazhe nė celular, duke biseduar virtualisht me shoqet, apo duke postuar foto nė Instagram.

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com