Ditë e enjte , 22 shkurt 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

PARTNER \ Ja nė cilin vend dominon lumturia?!

Ja nė cilin vend dominon lumturia?!
Publikuar: 05/11/15; 10:04

Lumturia ėshtė diēka e brendshme, qė shpesh buron nga rrethanat a situatat qė ne krijojmė pėrreth vetes.

Tė qenurit i qeshur, e i kėnaqur me gjėrat qė kemi nė jetė ėshtė njė nga formulat pėr tė qenė tė gėzuar. Ka shumė njerėz qė udhėhiqen nga ndjesitė pozitive e investojnė shumė nė jetėn emocionale nė raportet me njerėzit.

Nė anketimin e kėtij viti pėr ditėn ndėrkombėtare tė lumturisė nga 143 vende tė botės, 70% e tė intervistuave pohuan se ata pėrjetonin momente tė gėzueshme nė jetėn e tyre herė pas here.

Por a janė tė lumtur shqiptarėt?

Nga ky sondazh, shqiptarėt janė tė 102-ėt me 63 pikė, pesė pikė mė shumė tė lumtur se shqiptarėt e Kosovės me 58. Listėn e kryeson Paraguaji me 89 pikė, i ndjekur me pikė tė barabarta, 84 nga Kolumbia dhe Ekuadori. Ndėrsa Danimarka ėshtė shquar pėr vite me radhė si njė nga vendet me popullsi mė tė lumtur.

Danezėt kanė njė filozofi tė tyre tė tė jetuarit, dhe madje jo rrallė herė shėrbejnė edhe si shembuj pėr popujt e tjerė. Ata vleresojnė shumė gjendjen e tyre emocionale, nuk bėjnė rolin e viktimės duke dramatizuar situatat, janė shumė tė hapur nė marrėdhėnie me tė tjerėt, e shohin veten si pjesė e njė ekipi tė madh duke ndihmuar e kontribuar nė pėrmirėsimin e jetės sė shokėve ose miqve tė tyre, si dhe ēka ėshtė mė e rėndėsishmja, ata e dinė fare mirė qė koha ėshtė e kufizuar.

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com