Ditë e hėnė , 22 janar 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

PARTNER \ Vajza, ja koha e duhur pėr tu martuar?

Vajza, ja koha e duhur pėr tu martuar?
Publikuar: 26/10/15; 13:11

Kur duhet tė martohen femrat!? Kur do tė jetė martesa e pėrshtatshme pėr jetėn e njė femėr? Nė kohen kur ėshtė duke ndėrtuar karrierėn e saj apo kur ėshtė ora biologjike pėr martesė? Ja disa nga kėshillat nga Puhia se kur ėshtė koha adekuade pėr njė martesė tė pėrkryer?!

Sipas njė artikulli nga “Atlantic Monthly”,se kur ėshtė koha e duhur kur femrat duhet tė martohen, femrat gjatė tė njėzetave tė tyre pothuajse janė nėn presionin e familjes sė tyre pėr tė pėrfunduar shkollimin dhe pėr tė punuar me shumė nė karrierėn e tyre dhe kėshtu qė ato janė tė fokusuara me shumė nė karrierė se sa nė fatin e jetės sė tyre.

Po ashtu nė anėn tjetėr femrat nė moshėn 35 vjeēare duket sikur atėherė janė zgjuar pėr tė gjetur fatin e jetės sė tyre dhe duket sikur janė duke i bėrė gjėrat shpejt e shpejt.

Sipas studimit tė bėrė nga sociolog tė shumtė qė ėshtė prezantuar nė kėtė artikull,theksohet se femrat nuk duhet qė tė jenė nėn presionin e familjarėve tė tyre pėr shkollim gjatė tė 20-ve dhe pastaj pėr tė pritur tė 30-at pėr tu martuar,ngase nuk ka asnjė ndarje tė kėtillė, as nė aspektin kohor dhe as nė aspektin e viteve tė caktuara.

Ngase nėse do tė shkohet me kėtė ndarje atėherė kjo do ndikoj nė shumė raste pėr tė keq, sepse pas tė 30-ve femrat duhet qė me nxitim tė vendosin pėr fatin e tyre dhe kjo, mund tė bėjė qė tė mos gjejnė personin e duhur dhe me vonė qė tė kenė probleme bashkėshortore dhe tė vij deri tek divorcet e shumta.

Pra, koha mė e duhur qė femrat tė mendojnė pėr martesėn e tyre apo gjetjen e fatit te tyre ėshtė pas moshės 20 vjeēare, gjatė kohės kur janė duke krijuar karrierėn e tyre, sepse gjatė kohės sė punės mund tė takojnė edhe partnerin e tyre dhe kėshtu qe njėkohėsisht duke krijuar karrierėn edhe tė krijojnė lidhjen e tyre martesore. Edhe pse kjo periudhe mund te shkoj deri tek 30-at,por jo me shumė se 35 vjeē, ngase pastaj duhet tė bėjnė zgjidhje tė nxituara dhe ndoshta do tė kenė dėshtime tė mė vonshme. Kėto janė disa nga faktet qė kanė paraqitur sociologet dhe tė cilat fakte janė pothuajse reale dhe duhet edhe tė mos injorohen, por tė merėn parasysh nga ēdo femėr./Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com