Ditë e shtunė , 20 janar 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

PARTNER \ Flisni me vetėveten tuaj! Mos u brengosni se nuk jeni tė ēmendur ;)

Flisni me vetėveten tuaj! Mos u brengosni se nuk jeni tė ēmendur ;)
Publikuar: 14/10/15; 10:33

Nuk ėshtė ēmenduri tė flasėsh me veten. Dhe kjo jo vetėm nė privatėsi nė shtėpinė tėnde, por nė rrugė, duke ecur, nė zyrė apo duke bėrė pazar. Tė flasėsh me veten ėshtė mjaft ndihmuese dhe tė jep siguri, thotė pėr Huffington Post, Gigi Engle, redaktore e Elite Daily.


Mes gjenive ėshtė Albert Einstein, i cili pėrsėriste frazat ngadalė. Tė flasėsh me vete ėshtė njė mėnyrė qė tė mos ndihesh vetėm, e bėn trurin mė efiēent dhe sipas njė studimi tė publikuar nė Taylor & Francis Online, ėshtė i nevojshėm

1. Bėheni mė inteligjentė

Kjo ėshtė njė mėnyrė qė tė rrisėsh vetėvlerėsimin. Psikologėt e kanė treguar kėtė nėpėrmjet njė eksperimenti tė thjeshtė. 20 personave u ėshtė thėnė tė gjejnė njė produkt nė supermarket. Herėn e parė ata e gjetėn me vėshtirėsi, ndėrsa herėn e dytė iu kėrkua qė tė pėrsėrisnin emrin e produktit dhe ata e gjetėn me shumė lehtėsi. Live Science shkruan se tė pėrsėrisėsh me vete atė qė kėrkon, e bėn mė solide atė qė kėrkojmė.

2. Tė flasėsh me zė tė lartė tė ndihmon, por vetėm kur e dimė mirė se ēfarė kėrkojmė

Nėse kėrkoni diēka, pėrsėrisni emrin e asaj qė kėrkoni dhe do ju ndihmojė me familjarizimin e pamjes sė objektit. Kėshtu do tė jetė mė e lehtė pėr ta gjetur.

3. Mėsoni tė flisni, siē bėjnė fėmijėt

Kur jemi fėmijė mėsojmė tė flasim e tė pėrsėrisim ato qė na mėsojnė tė rriturit. Live Science thotė se kemi nevojė tė dėgjojmė zėrin tonė, dhe tė mėsojmė ta menaxhojmė atė. Pėr shembull, i keni dėgjuar fėmijėt tė flasin me vete apo me lodrat e tyre. Pėr ta kjo ėshtė njė mėnyrė e kalimit tė problemeve. I shihni mė pas kur dilni shėtitje se si i njohin makinat apo objekte tė tjera .

4. Ju ndihmon tė organizoni mendimet

Duke i thėnė vetes tuaj listėn e prioriteteve ėshtė mė e lehtė tė organizoni mendimet qė pushtojnė mendjen tuaj. Tė dėgjosh cilat janė problemet qė duhet tė pėrballosh, sipas psikologes Linda Sapadin, tė ndihmon tė qetėsohesh dhe tė kuptosh vendimet e rėndėsishme dhe tė vėshtira. Tė gjithė e dimė qė mėnyra mė e mirė pėr tė zgjidhur njė problem ėshtė tė flasėsh. Nė momentin qė problemi ėshtė i juaji, pse tė mos flasėsh me vete?

5. Ju ndihmon tė arrini objektivat

Tė pėrsėrisėsh herė pas here ato qė ke arritur tė ndihmon tė kalosh mė me lehtėsi hapat e tjerė. Psikologia Linda Sapadin thotė: “Duke folur pėr problemet tuaja, me zė tė lartė, vėmendja do tė pėrqėndrohet nė thelb tė ēėshtjes dhe do tė arrini tė kontrolloni mė mirė emocionet, tė pėrgatisni planet qė ju duhen pėr tė ecur para. /SHQIP/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com