Ditë e shtunė , 17 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

PARTNER \ Ja si konsiderohet tradhtia nė njė lidhje?!

Ja si konsiderohet tradhtia nė njė lidhje?!
Publikuar: 21/09/15; 10:56

Ēka ėshtė tradhtia nė tė vėrtetė, si do tė vepronit nėse partneri ju tradhton dhe a definojnė njėsoj tradhtinė meshkujt dhe femrat - janė disa nga ēėshtjet me tė cilat ėshtė marrė njė hulumtim amerikan.

Disa faqe tė portaleve amerikane pėr njohje “online” kanė bėrė njė hulumtim me afro 3 mijė persona tė pamartuar tė moshės midis 18 dhe 60 vjeē. Studimi ka zbuluar qė 100% e tė pyeturve tė gjinisė femėrore puthjen e partnerit me personin tjetėr e konsiderojnė tradhti, ndėrsa pėr tė njėjtėn gjė mendojnė 86 pėr qind e meshkujve, trasmeton Puhia.com

Po kėshtu, 77% e femrave lidhjen emocionale me personin tjetėr e konsiderojnė tradhti, ndėrkaq te meshkujt kjo ėshtė 55%. Gjithashtu, rreth 80% e femrave dhe 56% e meshkujve kėmbimin e porosive SMS apo flirtin “online” i konsiderojnė tradhti.

Me gjithė dallimet nė definimin e tradhtisė, dy tė tretat e tė tė pyeturve janė hamendur se a do tė martoheshin me personin te i cili nuk do tė kishin besim. Vetėm 4% qind e tyre thonė qė definitivisht do tė fillonin jetėn bashkėshortore me personin i cili i ka tradhtuar.

Shkencėtarėt kanė shtuar qė kanė shumė rėndėsi komunikimi dhe sinqeriteti ndėrmjet partnerėve, nė mėnyrė qė tė mos u ndodhė qė ta tradhtojnė njėri-tjetrin. /Puhia.com

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com