Ditë e enjte , 22 shkurt 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

PARTNER \ Ja disa nga puthjet qė ēmendin partnerin tuaj?! (Foto/Video)

Ja disa nga puthjet qė ēmendin partnerin tuaj?! (Foto/Video)
Publikuar: 17/09/15; 09:40

Puth dhe fol

Puthja ėshtė fazė kyēe e paralojės, prandaj duhet tė pėrdoret me shumė kujdes pėr tė rritur dėshirėn reciproke si dhe energjinė. Njėra ndėr pėrparėsitė kryesore tė puthjes ėshtė se mund tė jetė njė “praktikė” shumė e mirė pėr seksin oral. Ngacmojeni partnerin duke i bėrė gjėra gjuhės sė tij, qė mė vonė do ta pėrcillni edhe tek penisi.

Tė merresh frymė si njė

Derisa putheni, tentoni tė koordinoni frymėmarrjen tuaj me atė tė partnerit. Gjithashtu mund tė provoni shkėmbimin e frymėmarrjes, duke lėshuar frymėmarrje derisa ai merr frymė dhe anasjelltas. Shumė ēifte konsiderojnė se frymėmarrja e koordinuar ėshtė mjaft intime, dhe mund tė ju ndihmojė tė jeni nė “frekuencė” tė njėjtė me partnerin.

Fytyra dhe qafa

Pėr t’i ofruar partnerit tuaj njė drithėrimė seksuale, prekjani qafėn, laprat e veshėve dhe gjithashtu luani me faqet e tij.

Lėri gishtėrinjtė tuaj tė bėjnė ecjen

Sipėrfaqja e shpinės sė tij ėshtė e mbushur me mbaresa nervore, pra me prekjen e tyre do ta “nxehni” tej mase me kėtė teknikė. Gjatė ēfarėdo puthje, lėvizni gishtin tuaj tregues ngadalė nėpėr shpinė, kurse pėr eksitim edhe mė tė madh, vazhdoni kėto prekje deri nė fundin e shpinės sė tij.

Nė kulm

Kulmi i gojės shumė shpesh lihet pas dore gjatė puthjes. Pėrdorni “goditje tė gjata” si dhe pak presion pėr tė zgjuar zonat e tij aerogjene. Nėse kjo ėshtė e pakėndshme pėr tė, atėherė lėvizni gjuhėn tuaj rreth mishit tė gojės dhe nėnbuzėn e tij pėr njė efekt tė tillė.

Kafshimet e vogla

Provoni ndonjė kafshim tė vogėl apo edhe pickim kur jeni duke puthur gjithė trupin e partnerit. Zonat e nxehta pėr pickimi dhe kafshime tė tilla janė qafa, stomaku si dhe pjesa e brendshme e kofshės.

Luaj me gjuhėn

Gjatė njė puthje franceze fillo tė lėvizėsh gjuhėn brenda gojės sė tij, nga kulmi tek anėsoret dhe pėrkundi gjuhės sė tij. Herė pas here, pėrdorni edhe ndonjė kafshim tė vogėl tė gojės sė tij.

“Puna e dorės”

Thithni nė mėnyrė tė ngadalshme majat e gishtėrinjve tė tij, pastaj filloni tė puthni atė qė nga duart e tij e deri afėr nėn-sqetullave. Rėndėsi tė veēantė kushtoi pjesės sė brendshme tė krahėve tė tij dhe tė duarve, ku lėkura ėshtė super e ndjeshme.

Thithja

Pozicionojini buzėt tuaja, ashtu qė buzėt e partnerit tė jenė brenda buzėve tuaja, pastaj thithini buzėt e partnerit ashtu qė ato tė mbeten brenda tuajave pėr disa sekonda. Pas kėsaj, me gjuhėn tuaj bėni lėvizje tė ngadalshme pėrgjatė buzėve tė tij. Kėto ndjenja tė veēanta do tė bėjnė qė partneri juaj tė ketė dėshirė edhe pėr mė tepėr.


Rruga pėr nė qendėr tė botės

Kjo puthje ėshtė mė intensive se tjerat, por keni kujdes qė mos tė entuziazmoheni tepėr. Pėrdorni gjuhėn tuaj pėr tė eksploruar ēdo pjesė tė trupit tė partnerit.


Eksploruesi

Filloni me njė puthje relaksuese, e pastaj ngadalė hapini buzėt tuaja dhe pėrdorni gjuhėn tuaj pėr tė eksploruar brendėsinė e gojės sė partnerit. Bėni lėvizje gjysmė-rrethore dhe rrethore pėrgjatė majės sė gjuhės sė partnerit dhe pjesėn e poshtme tė gjuhės sė tij. Pas kėsaj tėrhiquni dhe prisni qė partneri tė pėrsėris veprimin tuaj.


Kėmbėngulėse por miqėsore

Marrja e kontrollit ndaj partnerit mund tė jetė njė pjesė shumė e rėndėsishme e paralojės. Njė puthje e thjeshtė do ta “rrėzoj” partnerin tuaj nė gjunjė. Lėvizni kokėn tuaj ngadalė dhe jepini njė puthje tė “fortė” dhe tė nxehtė. Keni kujdes nėse partneri dėshiron tė marrė kontrollin dhe tė bėjė diēka me gjuhėn e tij. Nė fillim mund tė jetė vėshtirė tė vazhdohet kjo puthje e ngadalshme, mirėpo me kalimin e kohės paraloja vetėm sa do tė bėhet mė e “ēmendur”.

Puthja shumė e lehtė

Relaksoni gojėn tuaj, dhe mė pas vazhdoni me puthjen e ngadalshme tė buzėve tė partnerit pa pėrdorur gjuhėn. Pickoni buzėt e partnerit me majėn e buzėve tua dhe pėrdor gjuhėn ngadalė pėr ta ngacmuar atė. /Puhia.com

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com