Ditë e shtunė , 20 janar 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

MJEKËSI \ Ja si mund tė jenė mė tė rregullt fėmijėt?!

Ja si mund tė jenė mė tė rregullt fėmijėt?!
Publikuar: 18/11/15; 09:40

A do t’iu pėlqente qė shtėpinė tuaj ta kishit gjithnjė nė rregull dhe tė pastėr, edhe kur fėmijėt tuaj tė jenė tė pranishėm nė tė? Zbuloni se si ta realizoni kėtė gjė me disa rregulla, qė mund t’i transmetoni me shembuj dhe lojė, trasmeton Puhia.

Mos ndoshta nė darkė ju ndodh tė hiqni njollat e mbetura nė dysheme, ndėrkohė qė poshtė divaneve dhe krevateve fshihen edhe thėrrmija nga mėngjesi, tė cilat duhen fshirė?

Jo, ju nuk keni fėmijė “tė egėr”, por jetoni nė njė familje kaotike normale, e cila ndonjėherė ka nevojė pėr njė risistemim: zgjidhjet pėr ta parė shtėpinė e organizuar ekzistojnė gjithmonė.

Fėmijėve nuk u mėsohet rregulli duke u bėrtitur dhe ata qė janė prindėr e dinė shumė mirė kėtė gjė. Ėshtė e nevojshme tė mbani qetėsinė dhe tė vendosni e tė zbatoni disa rregulla.

Luani pastaj sistemoni, para se tė bėni diēka tjetėr

Pėrse korridoret e apartamenteve me fėmijė janė gjithmonė tė mbushur me lloj-lloj lodrash?

Thjesht sepse tė vegjlit e shtėpisė ndryshojnė ide me shpejtėsinė e dritės dhe hapin kuti me shpejtėsi tė madhe, pa sistemuar lodrat e pėrdorura mė parė. Rregulli i parė ėshtė ai i risistemimit tė lodrave tė “vjetra”, pėr tė kaluar tek tė tjerat.

Njė kohėmatės argėtues dhe efikas

Dhomat mund tė bėhen njė makth i vėrtetė rrėmuje, sidomos kur nė shtėpi keni edhe njė kafshė. Nė kėtė rast, t’u bėrtasėsh fėmijėve jo vetėm qė nuk sjell asnjė rezultat, por nuk ėshtė as e kėshillueshme.

Mirė ėshtė qė sapo fėmijėt tė mbarojnė lojėrat, tė aktivizoni njė kohėmatės, akoma mė mirė nėse ėshtė me muzikė. Duhet qė nė njė kohė tė shkurtėr t’i hapni rrugė njė gare argėtuese dhe efikase, ndėrsa fėmijėn qė mbaron i pari, duhet ta shpėrbleni me diēka tė vogėl. E meta e kėsaj metode: nė prani tė fėmijėve shumė tė zgjuar por tė ērregullt, strategjia nuk mund tė pėrsėritet shpesh.

Kosha funksionalė

Nėse ēdo lodėr vendoset nė rafte tė papėrshtatshme ose brenda kutive origjinale, sistemimi mund tė bėhet shumė i mėrzitshėm. Nė ndihmė tė nėnave, vijnė koshat argėtues dhe praktikė. Kosha tė mėdhenj prej plastike ose kartoni, tė ngjyrosura, tė pajisura me rrota dhe etiketa. Nė kėtė mėnyrė, objektet mund tė gjenden mė shpejt, duke iu referuar ngjyrave tė tyre.

Njė truk mė shumė: mėsojuni fėmijėve qė tė shkruajnė mbi etiketat e ēdo koshi, emrin e lojės qė i ėshtė dhuruar. Kur janė vetė tė vegjlit ata tė cilėt vendosin rregullat e rendit, ėshtė mė e thjeshtė qė ata tė bėhen tė fiksuar pėr tė qenė tė organizuar.

Veshjet e palara, nė koshat e rrobave

Cepat e shtėpisė qė transformohen nė pirgje veshjesh tė palara tė hedhura kudo, janė njė makth i vėrtetė dhe i vazhdueshėm. Pėr tė mos humbur “mendjen” tuaj dhe kohėn, ėshtė e rėndėsishme qė fėmijėt tė mėsohen t’i ēojnė veshjet e palara nė koshin e pėrcaktuar pėr kėtė qėllim, ēdo herė qė ndėrrohen.

Pėr tė lehtėsuar kėtė “operacion”, si duket tė vėshtirė pėr meshkujt, mund tė vendosen nė dhoma tė ndryshme: nė dhomėn e gjumit, nė banjė dhe madje edhe nė sallon. E rėndėsishme ėshtė qė tė jenė tė bukura pėr t’u parė. Pra mund t’i blini edhe me ndonjė dekor tė veēantė. /SHQIP/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com