Ditë e hėnė , 19 shkurt 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

MJEKËSI \ Mbi 38.000 EUR dėnime pėr shkelje ligji pėr pirje tė duhanit!

Mbi 38.000 EUR dėnime pėr shkelje ligji pėr pirje tė duhanit!
Publikuar: 09/11/15; 10:19

Prej kur Ligji pėr kontrollin e duhanit ka hyrė nė fuqi nė Kosovė, nga data 22 maj e vitit 2013, janė ngritur gjithsej 319 lėndė pėr shkelės tė ligjit, nė gjithė Kosovėn, trasmeton Puhia.

Deri tani, pėr 126 lėndė ėshtė shqiptuar masa e vendimit dhe kėto lėndė janė pėrfunduar, derisa 193 tė tjerė janė nė procedurė.

Kėshtu ka thėnė Arben Lila, zyrtar nė Qendrėn pėr Zhvillim dhe Avokim nė Kosovė (KADC), institucion ky qė bėn monitorimin e Ligjit pėr kontrollin e duhanit.

"Prej kur ka hyrė ligji nė fuqi, kemi bėrė monitorimin e tij, dhe vitin e parė nuk ka pasur shumė dėnime tė shqiptuara, pasi qė nė fillim ėshtė respektuar ligji nė masė tė mirė. Vitin e kaluar kur ka qenė zbrazėtira qeveritare prej 6 muajsh, ėshtė shfrytėzuar ky vakuum dhe ėshtė shkelur ligji".

"Ligji pėr kontrollin e duhanit parasheh gjobat mandatore me dėnim prej 50 euro pėr personin fizik, pėr personin pėrgjegjės 500 euro, dhe pėr lokalin afarist 3 mijė euro", tha Lila.

Ndryshe, vetė kryetari i Gjykatės Themelore nė Prishtinė, Hamdi Ibrahimi, i ka thėnė Radios Evropa e Lirė nė prill tė kėtij viti, se janė mbi 80 mijė lėndė nė pėrgjithėsi qė presin shqyrtim dhe rrjedhimisht lėndėt pėr shkelje tė Ligjit pėr kontrollin e duhanit, nuk kanė qenė me prioritet.

Por, siē duket me uljen e temperaturave, Ligji pėr kontrollin e duhanit ka filluar tė shkilet, andaj kryeinspektorati sanitar, ka bėrė njė marrėveshje me autoritetet e rendit dhe me gjykatat, qė shkelėsit e ligjit tė marrin dėnimin e merituar.


Si rrjedhojė, gjykatat i kanė dhėnė prioritet shqyrtimit tė lėndėve nė kėtė lėmi. /RFE/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com