Ditë e shtunė , 20 janar 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Si tė gatuajmė file levreku nė kore erėzash tė freskėta

Si tė gatuajmė file levreku nė kore erėzash tė freskėta
Publikuar: 09/05/16; 11:17

Pėrbėrėsit:

  • 1 fileto levreku ose peshkun qė dėshironi rreth 400 gr.
  • 3-4 feta buke
  • Njė dorė erėza tė freskėta si koper, mėndėr, trumėz, majdanoz, rigon
  • 2-3 speca djegės
  • 2 lugė djathė parmixhano i grirė
  • 2-3 lugė verė tė bardhė
  • 2-3 lugė vaj ulliri
  • 2 thelpinjė hudhra
  • Pak kripė

Metoda e pėrgatitjes:

Vendoseni fileton nė njė tavė me letėr furre poshtė, dhe kriposeni paksa.

Nė njė mikser shtoni tulin e bukės, hudhrat, specin djegės dhe jepini njė tė bluar tė shpejtė, pastaj shtoni erėzat, kripėn, bluajini pėrseri derisa masa tė jetė e shkrifėt dhe e bluar mirė.

Vendoseni nė njė enė ku do tė shtoni dhe djathin e grirė, vajin dhe verėn, pėrzijeni mirė qė tė keni njė brumė tė shkrifėt por tė njomė.

Me kėtė brumė vishni komplet sipėrfaqen e peshkut me njė shtres normale, as tė hollė shumė as e trashė.

Shtoni akoma pak vaj sipėr dhe piqeni nė 200°C pėr 25-30 minuta derisa sipėrfaqa tė jetė kėrce.

Shėrbejeni me njė sallatė stine ose me patate furre, perime tė pjekura, ziera nė avull etj. Ju bėftė mirė :)/Adda's/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com