Ditë e hėnė , 19 shkurt 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Si tė pėrgatisim njė salcė franceze “Gribiche” ;)

Si tė pėrgatisim njė salcė franceze “Gribiche” ;)
Publikuar: 13/04/16; 11:13

Pėrbėrėsit:

  • 4 vezė tė ziera fortė
  • 1 lugė mustard franceze
  • 1 lugė kaperi
  • 1 lugė lėngė limoni ose uthull molle
  • 2-3 tranguj tė vegjėl turshi
  • erėza tė freskėta ( koper, majdanoz, drangoēel, bar qepe)
  • rreth 50-60 ml. vaj ulliri ekstra tė virgjėr
  • kripė dhe piper tė zi

Metoda e pėrgatitjes:

Hiqni tė verdhėn nga vezėt dhe thėrmojeni nė njė enė me telin e kuzhinės, shtoni mustardėn, kripė, piper, lėngun e limonit derisa tė thėrmohet. Shtoni nė vijim vajin si majonezi gjithmonė duke e rrahur derisa salsa tė emulsionohet.

Grini imėt pėrbėrėsit e tjerė dhe bashkoini me salcėn duke i pėrzier me delikates. Nė fund shtoni dhe copėzat e tė bardhės sė vezės tė prerė nė kubik dhe shėrbejeni. Ju bėftė mirė :) /Adda's/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com