Ditë e hėnė , 19 shkurt 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Si tė pėrgatisim reēel dardhe me arom xhenxhėfili

Si tė pėrgatisim reēel dardhe me arom xhenxhėfili
Publikuar: 05/04/16; 00:47

Pėrbėrėsit:

  • 1 kg. dardha
  • 1 rrėnjė tė vogėl xhenxhefil
  • 2 lugė mjaltė
  • 1 lugė gjalpė
  • 1 lugė kafe kanell

Metoda e pėrgatitjes:

Qėroni dardhėt nga lėkura dhe farat dhe pritini nė copa tė vogla, vendosini nė njė enė me fund tė trashė me gjithė gjalpin ku do i kavėrdisni ngadal ngadal. Qėroni dhe xhenxhėfilin dhe grijeni me rende nga kjo masė merrni dy lugė kafeje dhe shtojeni te dardhat sėbashku me kanellėn.

Kur dardhat tė jenė zbutur mirė dhe kanė shteruar gjithė ujin, shtoni mjaltin dhe jepini njė tė bluar derisa tė bėhen krem. Kėtė krem kalojeni nė njė sitė dhe pjesėn e kaluar poshtė vendoseni pėrsėri nė zjarrė dhe lėreni tė trashet mirė derisa tė bjeri me vėshtirsi nga luga.

Vendoseni nė enė qelqi dhe ruajeni nė frigorifer. Pėr njė periudhė mė tė gjatė ruajtje, futini nė kavanoza tė sterilizuar, dhe ziejini me kokė poshtė nė ujė tė nxehtė pėr 10 minuta. Ruajini mė pas nė njė vendė tė errėt dhe tė freskėt. Ju bėftė mirė :) /Adda's/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com